У КВУ переконують, що провести референдум щодо Конституції нині неможливо

Спочатку потрібно розробити необхідне законодавство.

Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель допускає, що заяви окремих партій про необхідність проведення референдуму перед ухваленням змін до Конституції пов'язані з небажанням підтримувати ці зміни в ВР.

Кошель також висловив сумніви в доцільності проведення такого референдуму. В цілому КВУ позитивно оцінює ідею проведення референдумів, проте не вважає винесення питання конституційних змін на референдум найкращою формою дискусії.

За чинним законом "Про всеукраїнський референдум" реалізувати подібні ініціативи політиків неможливо, і в разі рішення про винесення питання конституційних змін на референдум спочатку необхідно розробити відповідне законодавство.

Раніше проти проведення референдуму виступив голова ВР Володимир Гройсман.

Нагадаємо, що ппрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що нову Конституцію український народ повинен визначати на референдумі.

16 липня Верховна Рада України ухвалила і направила до Конституційного суду проект змін Основного Закону країни, який передбачає більші повноваження регіонів, їхню фінансову незалежність і особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. На засідання спеціально прибули президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.

Конституційні пропозиції викликали невдоволення частини коаліції – фракцій "Самопоміч" і "Радикальної партії". На їхню думку, ухвалення змін призведе до соціального колапсу держави і впливу бойовиків і Кремля на політику України.

Рішення після палких виступів ухвалили. "За" проголосували 288 народних депутатів.

Згідно з проектом у регіонах на місця передаються фінансові важелі та повноваження. Скасовується інститут голів держадміністрацій. Крім того, оперативне управління на місцях покладається на виконкоми місцевих рад, які контролюватимуть призначені президентом префекти.

МЗС Росії розкритикувало проект конституційних змін щодо децентралізації в Україні. На їхню думку, зміни суперечать Мінським угодам. Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Конституція України має узгоджуватися з донецькими та луганськими бойовиками. Своєю чергою, ватажки "ЛНР" і "ДНР" також негативно відреагував на поправки

Вірші, співи, бійка та іноземні гості: як Рада голосувала за зміни до Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: