У КВУ визнали місцеві вибори в Україні вільними та демократичними

Дата публікації
Перегляди
165
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У КВУ визнали місцеві вибори в Україні вільними та демократичними

Місцеві вибори в Україні відповідали стандартам вільних та демократичних - КВУ / Фото: Reuters

Понад 70% порушень під час виборів не мали впливу на результати волевиявлення українців.

Голосування на місцевих виборах, за винятком деяких територіальних громад, в цілому відповідало стандартам вільних та демократичних виборів, а зафіксовані порушення законодавства здебільшого не мали суттєвого впливу на результат голосування.

Про це заявив гендиректор ВГО КВУ Олексій Кошель.

"Під час спостереження за ходом виборів КВУ було зафіксовано понад 1500 порушень виборчого законодавства. Більшість зафіксованих порушень (понад 70%) є порушеннями процедурного та технічного характеру, які не здатні вплинути на результати виборів", - запевнив він, додавши, що порівняно з місцевими виборами 2010 року кількість спроб підкупу виборців у день голосування суттєво зменшилась.

Водночас серед найпоширеніших порушень Кошель назвав несвоєчасне відкриття виборчих дільниць, оголошення перерв у роботі ДВК, відсутність кабінок для голосування, відсутність бланків протоколів про підрахунок голосів на моменту початку голосування, часткове заповнення протоколів та контрольних талонів до завершення голосування, вкидання контрольних листів в урну для голосування без печаток тощо.

Разом із тим у КВУ наголосили, що виборча реформа має обов'язково передбачати кардинальні зміни в процедурі формування виборчих комісій, зокрема слід запровадити систему підготовки професійних членів комісій із відповідною оплатою праці, а також припинити формування виборчих комісій винятково місцевими організаціями партій.

Своєю чергою експерт Європейської платформи за демократичні вибори Аркадій Любарев зазначив, що українські місцеві вибори схожі на російські щодо виборчої системи. Проте українська, на його думку, - більш чутлива до помилок і фальсифікацій, які сильно можуть вплинути на результати виборів.

"Необхідно думати про реформу виборчої системи до місцевої влади та до парламенту. Я припускаю, що найближчі вибори в Україні будуть раніше, ніж за 5 років", - спрогнозував він.

Нагадаємо, раніше міліція відкрила кримінальну справу через зрив виборів у Красноармійську. Загалом під час виборчої кампанії правоохоронці у місті зафіксували два десятки повідомлень про порушення.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
165
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація