У Лаврова радять Україні уважно прочитати рішення суду в Гаазі
Міжнародний суд прийняв рішення про тимчасові запобіжні заходи 19 квітня.
© Reuters
У Міністерстві закордонних справ Росії порадили Україні уважно ознайомитися з текстом рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі.
Про це йдеться в офіційній заяві міністерства.
"Створюється враження, що українські офіційні особи тепер "на автоматі" зачитують текстівки, підготовлені задовго до винесення рішення Міжнародним Судом, без будь-якого врахування того, що насправді ухвалив Суд. Закликаємо їх знайти час і все ж уважно ознайомитися з текстом відповідного рішення", - кажуть у відомстві.
У МЗС вкрай незадоволені тим, що таке рішення суду оголошується "безперечною перемогою", "успіхом" Києва, оскільки суд "нібито зажадав від Росії припинити репресії проти кримськотатарського та українського населення Криму, скасувати рішення про закриття Меджлісу кримськотатарського народу".
У Лаврова заявили, в тексті рішення про тимчасові заходи відсутні будь-які формулювання про репресії, гоніння кримських татар та українців у Криму.
"Всупереч твердженням української сторони у рішенні Міжнародного Суду немає вимог до Російської Федерації "скасувати заборону Меджлісу кримсько-татарського народу", - кажуть у мінстерстві.
Зазначається, що "суд зайняв принципову позицію і не підтримав заяви України про нібито "агресію", "окупацію" Криму як не відносяться до суті розгляду".
Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України.
Зокрема, Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — насамперед конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.
Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.
Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі.