Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Лаврова по-своєму зрозуміли рішення суду в Гаазі

Вчора, 19 квітня, Міжнародний суд частково задовольнив позов України проти Росії.

У МЗС Росії вирішили прокоментувати вчорашнє рішення Міжнародного суду в Гаазі.

Про це йдеться в офіційному коментарі відомства у Facebook.

"Важливо, що Суд зайняв принципову позицію і не підтримав заяви України про нібито "агресію", "окупацію", або про статус Криму як такі, що не стосують суті розгляду", - наголосили у російському міністерстві.

За словами російських чиновників, суд ввів 3 тимчасові заходи: один стосується доступності освіти українською мовою, другий - можливостей кримськотатарської громади мати свої представницькі інститути і третій, адресована до України і Росії, - не робити дій, які могли б вести до збільшення суперечки.

"Суд без голосування визнав, що претензії України до Росії щодо Міжнародної конвенції з боротьби з фінансуванням тероризму безпідставні і, відповідно, умови для застосування попередніх заходів відсутні", - кажуть у Лаврова.

У МЗС радіють, що "претензії Києва щодо того, що Росія, мовляв, здійснює політику стирання культурної ідентичності української та кримськотатарської громад, не були підтримані".

"Суд також не вважав за обґрунтованим цілу низку звинувачень України, таких як нібито наявність етнічно мотивованих зникнень, вбивств і затримань в Криму, гонінь на ЗМІ та громадські організації, заборони на проведення мітингів і публічних заходів представників української і кримськотатарської громад або неможливість отримати освіту кримськотатарською мовою", - наголосили у відомстві.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України. 

Зокрема, Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — насамперед конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

На думку Києва, під це звинувачення підпадає підтримка Москви бойовиків на Донбасі — одразу шість статтей з 28 тут могли бути порушені. Це і фінансування угруповань, і надання притулку бойовикам на своїй території, причетність до загибелі мирних жителів — зокрема, до катастрофи рейсу МН-17. 

Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

Відео Суд в Гаазі відмовив у тимчасових заходах проти Росії за конвенцією проти фінансування тероризму

Залиште свій коментар

Вибір редакції