У Луцьку напередодні виборів мера вибухнув скандал із секретарем міськради

Один із претендентів на посаду градоначальника заявив про тиск і розправу.

Секретар міської ради Луцька Ігор Поліщук заявив про спробу політичної розправи над ним через суд. Так він трактує рішення про необхідність призначення на свою посаду іншої людини, а також кримінальне провадження супроти себе і загрозу затримання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Судовим рішення на посаді секретаря міськради поновлено попередницю Юлію Вусенко, яку депутати звільнили та переобрали головою Поліщука. Той не розуміє, як він сам має призначати на власну посаду іншу людину. "У той же день, коли був виготовлений повний текст рішення, невідомо за яких обставин десь вночі чи пізно ввечері було з рішення суду викинуто два абзаци під виглядом технічних правок. Які, фактично, змінюють суть рішення", - стверджує Поліщук.

ВідеоУ Луцьку суд змушує секретаря міськради призначити на свою посаду іншу особу

Суддя переконує, що йдеться справді про технічну помилку. "Так вийшло, але це кодексом передбачено – я виправила просто описки в мотивувальній частині, жодним чином рішення не змінилося", - каже Валентина Пушкарук. Поліщук натомість каже, що його зобов'язали поновити на посаді колегу негайно, але як це зробити – не пояснили. Тож для виконання рішення суду була скликана сесія міської ради, проте депутати за Вусенко голоси не віддали. Тож тепер Поліщук говорить про тиск на нього. "Якщо я, як секретар, видам розпорядження про поновлення Усенко на роботі, то тоді це буде кримінальний злочин, бо це перевищення влади і службових повноважень", - твердить він.

Кримінальне провадження проти нього все одно відкрили – за заявою його попередниці. Вона саме вимагає, щоби Поліщук негайно виконав рішення суду і поновив її на посаді. "Минув час для добровільного виконання рішення. Якщо таке рішення не буде виконуватися, то для особи буде наставати кримінальна відповідальність", - вважає адвокат Юлії Вусенко Оксана Комарницька. На підтримку Поліщука стали місцеві депутати, які називають справу політичним тиском. Вони наголошують: кримінальна відповідальність для однієї особи неможлива, бо відповідачем у суді була міська рада загалом.

Фотогалерея Поліція назвала попередню причину загоряння автомобіля родини нардепа у Луцьку (3 фото)

У прокуратурі ситуацію коментують скупо: кажуть лише, що заяви отримали і проводять слідство. Підозр іще нікому не оголошували, пояснювати будь-що більше не хочуть. "Зважаючи на те, що триває досудове розслідування, поки наш коментар вичерпаний саме цим", - наголосила прес-секретар прокурора Волинської області Наталія Мурахевич. Юристи ж сходяться на думці, що обраний міською радою і не позбавлений посади секретар не має права обирати та призначати іншого секретаря – навіть виконуючи вимогу суду. Фахівці апелюють до закону про місцеве самоврядування, де зазначено, що лише сесія ради може обирати секретаря. І радять оскаржувати дії судді, котра мала б для виправлення помилок у рішенні скликати нове засідання, а не самостійно редагувати підсумковий документ.

Колізію сам Поліщук пояснює просто: у місті незабаром вибори міського голови, його ж намагаються усунути від участі в них і звільнити дорогу конкурентам. Оскаржувати дії судді планує у Вищій раді юстиції.

Кореспондент ТСН Олександр Привалов

Залиште свій коментар