У Львові планують прибрати радянську зірку на Марсовому полі: Росія у гніві направила Україні ноту

У Львові планують прибрати радянську зірку на Марсовому полі: Росія у гніві направила Україні ноту

Суспільство майбутнього Львів (Facebook)

У Росії звинуватили українську владу в намаганнях "позбавити українців перемоги у Великій Вітчизняній війні".

У Львові планують демонтувати пам'ятний знак "Орден Великої Вітчизняної війни" на військовому меморіалі "Марсове поле". У МЗС Росії обурилися такими планами і направили Україні ноту через декомунізацію радянської зірки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ РФ.

"У зв'язку з планами львівської влади зі знищення копії Ордена Вітчизняної війни на військовому меморіалі "Марсове поле" 30 липня в МЗС України була направлена ​​нота МЗС Росії з вимогою виконання українською стороною міжнародних зобов'язань і норм національного законодавства щодо захисту та збереження військових меморіалів", - йдеться в повідомленні.

У Москві "рішуче засуджують" наміри Києва демонтувати радянську зірку на Марсовому полі, що робиться з метою декомунізації. Російська сторона ж називає це "фальсифікацією історії".

"Закликаємо керівництво України відмовитися від фальсифікації історії і спроб позбавити українських громадян Перемоги у Великій вітчизняній війні, досягнутої спільними зусиллями всіх народів колишнього Радянського Союзу", - пишуть в МЗС Росії.

Нагадаємо, 19 липня стало відомо, що радянську зірку  із серпом і молотом на радянському військовому меморіалі "Марсове поле" у Львові демонтують. Її встановили ще у 70-х роках минулого століття.

Раніше громадська організація "Суспільство майбутнього Львів" заявила, що звернулася до Львівської міськради із проханням демонтувати радянську зірку на Марсовому полі.

19 липня ГО сповістила, що на повторне звернення все ж надійшла відповідь: управління охорони історичного середовища спільно з Музеєм "Личаківський цвинтар" готують проєкт рішення виконкому про демонтаж радянської зірки. Інформацію про демонтаж також підтвердили у Львівській міськраді, однак називати терміни демонтажу влада наразі не готова.

Наступна публікація