У Любліні запрацював штаб литовсько-польсько-української військової бригади

Про миротворчу місію на Донбасі поки що не йдеться.

25 січня у польському Любліні врочисто відкрили штаб об'єднаної литовсько-польсько-української бригади. На церемонію приїхали міністри оборони трьох країн. До штабу бригади увійшли офіцери з трьох країн в однаковій кількості. Нині бригадою керує польський офіцер, його заступник - українець, а начальник штабу - литовець. Потім на цих посадах відбуватиметься така сама пропорційна ротація. Бойового вишколу бригада набуде 2017-го року, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Робоча мова для них англійська, але за три роки офіцери мають навчитися говорити ще однією - спільною військовою, щоби разом планувати і проводити миротворчі операції в будь-якій точці світу за рішенням ООН та урядів трьох країн.

У Польщі взамодію двох натовських країн та України, яка перебуває під тиском російської агресії, сприймають як військову співпрацю на східному фланзі НАТО. Але про миротворчу місію ЛитПолУкрБриг на Донбасі поки що не йдеться.

"Бригада ще працює над розвитком. Буде в бойовій готовності у 2017 році, а я дуже сподіваюся, що ми відновимо територіторіальну цілістність у 2016", - сказав міністр оборони України Степан Полторак.

"Ми також сподіваємося, що до цього моменту Україна відновить цілісність, але в перспективі не відкидаємо такої допомоги, звичайно, за згоди трьох країн. Бригада є символом і дуже чітким сигналом для всіх, хто хоче підірвати мир у Європі", - каже Антоні Мацеревич, міністр оборони Польщі.

 

У Польщі відбулася офіційна церемонія відкриття штабу спільної литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг). Повної бойової спроможності бригада набуде у 2017 році: bit.ly/1NuUPgx

Опубліковано Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine 25 січня 2016 р.

Нагадаємо, 4 лютого 2015 року Верховна Рада схвалила ратифікацію угоди щодо створення спільної українсько-польсько-литовської військової частиниУгоду про створення багатонаціональної польсько-литовсько-української бригади було підписано у Варшаві 19 вересня 2014 року. Документ підписали міністр оборони України, Польщі та Литви.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

ВідеоУ Любліні сьогодні відкрили штаб об'єднаної литовсько-польсько-української бригади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: