У Мін'юсті Росії розповіли, хто прийме рішення про передачу українських політв'язнів

Всі процедури можуть зайняти більше півроку.

Сьогодні, 14 квітня, в Мін'юсті Росії повідомили, що рішення про передачу Україні засуджених в РФ українців Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександр Кольченка та Юрія Солошенка будуть приймати суди тих регіонів, де вони відбувають покарання, але після того, як український суд підтвердить свою згоду.

"Після надходження з держави виконання вироку (України – ред.) згод та інших необхідних документів на передачу засуджених, у тому числі судових рішень про визнання та виконання вироків російських судів, Мін'юст Росії направить їх у ФСВП для внесення подання в суди за місцем відбування покарання засудженими", – кажуть у російському міністерстві.

Згідно з Конвенцією Ради Європи 1983 року про передачу засуджених осіб, зібрані на Сенцова, Афанасьєва, Кольченка і Солошенка документи ФСВП направить в Мін'юст РФ для передачі Мін'юсту України. Після цього український суд повинен буде перетворити вироки російських судів на свої рішення.

Всі ці документи надсилаються через Мін'юст і ФСВП Росії у суди за місцем відбування покарання засуджених для остаточного вирішення питання про їхню видачу Україні.

Джерело "Інтерфаксу" повідомило, що всі процедури можуть зайняти більше півроку, а безпосередньо процес видачі засуджених відбудеться, можливо, восени цього року.

Повідомляється, що Сенцов відбуває покарання в одній з виправних колоній Якутії, Кольченко – Челябінській області, Афанасьєв – Сиктивкарі, а Солошенко – Нижньому Новгороді.

Нагадаємо, що в Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова і Кольченко.

 

Чотирьох українських політв'язнів, що перебувають в РФ, можуть повернути додому

Мінюст РФ доручив підготувати документи для передачі в Україну українських політв'язнів, повідомлють російські ЗМІ. Звернення про передачу в Україну Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка напередодні надіслав до Москви український Мінюст, після того як незаконно засуджені у Росії українці погодилися із російським вироком. Втім, в ексклюзивному коментарі ТСН заступник міністра юстиції Сергій Петухов, повідомив, що це ще не означає згоду росіян на їхнє повернення додому.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: