Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мін'юсті роз'яснили ситуацію щодо призначення глави АП

Адміністрацію президента очолив юрист Андрій Богдан.

Другу добу в Україні жваво обговорюють законність призначення юриста Андрія Богдана главою Адміністрації президента.

Раніше повідомлялося, що Богдан не може обіймати державні посади за законом про люстрацію, оскільки обіймав різні посади в уряді Миколи Азарова й потрапляє під закон про люстрацію. Сам Богдан підтверджував, що не може зайняти крісло глави АП через цей закон. Єдиним варіантом, яким міг скористатися заради роботи на державній службі, є отримання свідоцтва учасника бойових дій. Раніше юрист зазначив, що обійти закон і оформити таке посвідчення за бажання він би міг без проблем, бо не раз був в АТО у відрядженні. Але робити це, мовляв, не буде, тому що у військових діях не брав участь і "морального права на це не має".

Заступник міністра юстиції Сергій Петухов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що "посада голови Адміністрації президента прямо вказана у ч. 5 ст. 2 закону, як така, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрація). Статус цієї посади за законом "Про державну службу" не має значення, адже профільний закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження".

Петухов нагадав, що "якщо хтось вважає люстраційний закон несправедливим, то це не звільняє його від обов'язку його виконувати. Люстрація була однією з перших вимог Революції Гідності і Міністерство юстиції робило все для належного впровадження прийнятого закону".

"Обов'язок дотримання вимог законодавства про очищення влади покладений на керівника відповідного органу. Міністерство юстиції надає роз'яснення і контролює виконання закону. Ми готові це зробити і в цьому випадку. У реєстрі люстрованих осіб є прізвища людей, які були звільнені після прийняття закону на основі його положень. Особи, які залишили свої посади до набрання чинності законом, не внесені в реєстр. Водночас, заборона займати публічні посади до 2024 року поширюється на них так само, як і щодо осіб які внесені в реєстр люстрованих осіб", - зазначив Петухов.

Коментар щодо застосування Закону України "Про очищення влади" до посади Голови Адміністрації Президента України. У зв...

Опубліковано Sergiy Petukhov Середа, 22 травня 2019 р.

Чи законно Богдан призначений главою АП, у Мін'юсті так і не дали чіткою відповіді.

Раніше екс-головна люстраторка заявила, що президент Володимир Зеленський порушив закон про очищення влади, призначивши Богдана главою АП.

Водночас новопризначений заступник глави АП Руслан Рябошапка пояснив, чому призначення Богдана главою АП не порушує закон про люстрацію.

ВідеоАндрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

Новопризначений голова АП визнав, що на нього поширюється дія закону про люстрацію. Це неможливість обіймати високі посади до 2024 року як людині, що засвітилася на високій посаді за часів Януковича. Утім, на переконання Андрія Богдана, він "потрапив під цей закон абсолютно несправедливо". Після призначення на посаду Богдан вже зробив гучну заяву про можливе проведення референдуму, на який винесуть рішення щодо проведення прямих переговорів із Росією щодо мирних угод.  

Андрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції