Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мінську відбувається перше засідання з новим очільником гуманітарної підгрупи від України

Зеленський замінив Лутковську на генерал-майора СБУ Кузнєцова.

Нові ділянки розведення та обмін полоненими сьогодні обговорюватимуть під час Мінських переговорів. В білоруській столиці має відбутися чергове засідання Тристоронньої контактної групи, йдеться у ТСН.12:00.

Перед переговорами дискутують члени підгруп. На порядку денному сьогодні буде кілька основних питань. В першу чергу - повернення українських полонених додому.

На попередніх засіданнях уже домовилися, що спершу має відбутися процесуальна очистка, тобто спочатку судовий вирок, і лише потім - обмін. А сьогодні відбуватиметься верифікація списків. Також вкотре українська сторона наголошуватиме, що потрібно допустити Червоний хрест до усіх незаконно утримуваних громадян на окупованих територіях.

У гуманітарній підгрупі відбулася заміна. Замість Валерії Лутковської гуманітарну підгрупу очолить Геннадій Кузнєцов. Він спецназівець, генерал-майор Служби безпеки України. І не нова людина у Мінську. У гуманітарній підгрупі він ще від 2015 року. На чому акцентуватиме тепер тут свою діяльність, він не говорить. І взагалі від будь-яких коментарів відмовляється. Каже, не медійна він особистість.

ТСН вдалося поспілкуватися із Олексієм Рєзніковим - це представник України у політичний підгрупі. Ось що він говорить про свого колегу.

"Давно цим питанням займається, він досвідчений представник української делегації в Мінську. І реально це та людина, яка безпосередньо займалася обміном. Із свіжих його здобутків це 35 на 35. Це і наші моряки, і пан Сенцов", - зазначив Рєзніков.

І звісно, сьогодні говоритимуть стосовно нових ділянок розведення. Згідно із домовленостями у Нормандському їх має бути три. І процес розведення має відбутися до кінця березня.

 Минулого разу сторони зійшлися на одній із можливих ділянок розведення. Це околиці Гнутового, однак сторони процес розведення бачать по-різному. Українська сторона наполягає на дзеркальному розведенні, окупанти хочуть, аби відійшли лише наші військові.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Відео ТКГ у Мінську обговорить нові ділянки розведення та обмін полоненими

У білоруській столиці має відбутися чергове засідання Тристоронньої контактної групи. Україна напередодні отримала нового представника у гуманітарній підгрупі, за розпорядженням президента, Валерію Лутковську замінить генерал-майор СБУ Геннадій Кузнєцов.  

ТКГ у Мінську обговорить нові ділянки розведення та обмін полоненими

Залиште свій коментар

Вибір редакції