У Мінську закінчилося засідання тристоронньої групи. Про що домовилися сторони

У Мінську закінчилося засідання тристоронньої групи. Про що домовилися сторони

У Мінську пройшли переговори тристоронньої групи / Фото: Дарка Оліфер / Facebook

Найбільші суперечки відбуваються в політичній підгрупі.

Сьогодні, 13 січня, у Мінську відбулося перше цього року засідання Тристоронньої контактної групи. Про результати повідомила прес-служба представника України на переговорах Леоніда Кучми.

Головною вимогою, як і раніше, стало "повне і беззастережне припинення вогню на Донбасі". Українська сторона констатувала: режим тиші, який повинен був панувати на Донбасі під час святкування Різдва Христового і Нового року, так і не став реальністю.

"Саме тому Україна підтримує чергову ініціативу представника Росії Бориса Гризлова про оголошення режиму тиші, який повинен розпочатися негайно", - йдеться в повідомленні.

Також були досягнуті домовленості про повернення українських громадян з полону. За ініціативою України всі сторони прийшли до взаємної згоди найближчим часом звільнити понад 50 осіб з обох сторін, - у першу чергу, поранених, важко хворих і жінок.

Крім того, міжнародні гуманітарні організації, зокрема, Міжнародний Комітет Червоного Хреста повинні бути допущені до ув'язнених, які перебувають у місцях позбавлення волі на непідконтрольній Україні частині Донбасу. Також МКЧХ має бути допущений до українських громадян, які незаконно утримуються в окремих районах Донецької і Луганської областей.

У політичній підгрупі, як повідомляється, згоди немає. Українська позиція незмінна: вибори на непідконтрольної Україні частині Донбасу повинні відбутись за українськими законами, стандартами ОБСЄ та за участю українських партій та ЗМІ.

Найпліднішою, стверджується, була робота економічної підгрупи. На Донеччині триває відновлення залізничної інфраструктури, а також систем електропостачання. Крім того, вдалося знайти механізм погашення заборгованості за воду перед українськими підприємствами в окремих районах Луганської області.

"Важливо відзначити, що цей механізм знайдений у відповідності з українським законодавством з урахуванням гарантій російської сторони про погашення заборгованості", - зазначається у підсумковому повідомленні.

У засніженому Мінську почала засідання тристороння контактна група

У засніженому Мінську почала засідання тристороння контактна група

Повʼязані теми:

Наступна публікація