У Молдові оголосили результати парламентських виборів: партія Санду перемагає з історичним рекордом

У Молдові оголосили результати парламентських виборів: партія Санду перемагає з історичним рекордом

Фото: Associated Press

Явка виборців перевищила 48,4%.

Центральна виборча комісія Молдови в понеділок, 12 липня, оголосила результати дострокових парламентських виборів, у яких взяли  взяли участь 22 партії та блоки й один незалежний кандидат.

Після обробки 100% даних партія "Дія і солідарність" отримала 52,8% голосів (67 мандатів), блок "Комуністи і соціалісти" отримав 27,17% (32). Також у парламент пройшла партія "Шор" - 5,74% (6-7 місць).

Інші партії не змогли подолати виборчий поріг.

Нагадаємо:

  • Президентка Молдови Мая Санду 28 квітня підписала указ про розпуск парламенту та призначила дату дострокових парламентських виборів. Увесь день біля будівлі КС в Кишиневі проходила акція на підтримку дострокових виборів від прихильників і членів партії "Дія і солідарність" (PAS), "Наша партія" і низки інших політформувань. Рішення КС і указ Санду вони зустріли, скандуючи: "Перемога!".
  • Перемога на парламентських виборах була однією з обіцянок реформістки Маї Санду. Її партія стала першим від 2009 року абсолютним переможцем. Підтримка парламенту дасть президентці Молдови більше можливостей для проведення реформ, бо саме боротьба з корупцією, покращення рівня життя та зближення з ЄС були її передвиборчими обіцянками.
  • Колишній президент Молдови (2016-2020), лідер "Партії соціалістів" Ігор Додон лякав країну масовими протестами і дестабілізацією у разі перемоги на парламентських виборах 11 червня партії чинної президентки Маї Санду.

Новини світу: на дострокових парламентських виборах у Молдові лідує партія Маї Санду

Новини світу: на дострокових парламентських виборах у Молдові лідує партія Маї Санду

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Результати виборів до Ради
Наступна публікація