У МОН прокоментували заяви "слуги народу" Бужанського про люки біля школи та "батьків-довбо**бів"

Дата публікації
Перегляди
2528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОН прокоментували заяви "слуги народу" Бужанського про люки біля школи та "батьків-довбо**бів"

Фото: Максим Бужанський / Facebook

Там також пояснили, хто насправді відповідальний за подібні проблеми.

У Міністерстві освіти нагадали скандальному депутату від "Слуги народу" Максиму Бужанському, що за матеріально-технічне забезпечення і утримання шкіл відповідають їхні засновники, а за вимагання коштів у батьків передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

Про це сказала керівник експертної групи з питань державно-громадської освіти Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Володимир Божинський, передає УП.

"Я бачив цю заяву нардепа. Але усі питання, пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням і розвитком шкіл – це зона відповідальності його засновника. У випадку комунальної школи – це або міська, або районна рада. Рідше – обласна рада", - пояснив чиновник.

"Тут (відповідальний – ред.) або міський голова, або районний голова відповідної ради. Або голова виконавчого комітету, або місцевої державної адміністрації", - уточнив освітянин.

Він додав, що в такому випадку слід звертатися або до місцевих депутатів, або в місцеву державну адміністрацію з тим, щоб переглянути кошториси відповідних закладів і провести роботу з коригування цих кошторисів за бюджетним запитом з боку директора школи.

Водночас чиновник наголосив, що директор не має права примушувати батьків здавати кошти на забезпечення школи. "Він міг звернутися до батьків з відповідним проханням про добровільну благодійну допомогу, і уже той, хто хотів би, міг би допомогти. Але я розумію, що добровільність може бути з присмаком примусовості, і внески можуть бути по факту – примусовими", - додав керівник експертної групи.

Нагадаємо. Бужанський вилаявся на батьків, які скаржилися йому на відкриті люки біля школи. "Сказав директору, що якщо не вистачить на люки, я їх куплю сам, не розорюся. Але прийду на збори і скажу батькам, що вони дов@йоби. Інфантильні, причому", - написав Бужанський. 

Його висловлювання вкрай різко сприйняли батьки і користувачі Мережі, які висловлювали своє невдоволення зокрема в коментарях під постом. Наступного дня у середу, 25 вересня, Бужанський попросив вибачення за лайку, втім своєї позиції не змінив.

Нагадаємо, у серпні у соцмережах та онлайн-медіа розгорівся інший скандал із новообраним народним депутатом від партії "Слуга народу" Максимом Бужанським. Він назвав журналістку "Нового времени" Ольгу Духнич "тупою вівцею". Образливі слова Бужанського стали реакцією на інтерв'ю Духнич із лідером "Слуги народу" Дмитром Разумковим, у запитанні до якого журналістка назвала нардепа таким, що ностальгує за СРСР та часами Януковича.

Ольга Василевська: Бужанському варто було б змінити ставлення до журналістів

Ольга Василевська: Бужанському варто було б змінити ставлення до журналістів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація