У Москві провели першу за 23 роки першотравневу демонстрацію "за зразком" СРСР

Дата публікації
Перегляди
7859
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Москві провели першу за 23 роки першотравневу демонстрацію "за зразком" СРСР

Першотравень в Москві "воскресили" за зразком СРСР / Фото: Reuters

Прохід на Красну площу з самого ранку перекрили залізними огорожами, а на ходу пускали за спецперепустками.

У Москві вперше за 23 роки - з 1991 року - відбулась першотравнева демонстрація.

Традицію на Красній площі реанімували за радянським зразком, зазначає Уніан. На транспарантах можна було побачити гасла: "Мир - труд - май!", "Человеку труда - слава!"

Однак потрапити на саму демонстрацію можна було тільки за спецперепустками, заздалегідь виданим виключно для учасників ходи. Вони йшли на Красну площу з прапорами, квітами та повітряними кульками. Для простих громадян і перехожих вхід до місця демонстрації був закритий. Прохід на Красну площу на прилеглих до неї вулицях із самого ранку перекрили залізними огорожами.

Порядок в місті в цей день забезпечують понад 8,5 тис. поліцейських і військовослужбовців внутрішніх військ МВС Росії.

У Федерації незалежних профспілок Росії анонсували не менше 100 тисяч демонстрантів (переважно членів профспілок Москви і Підмосков'я, працівників різних підприємств столичного регіону). У столичній поліції нарахували трохи менше учасників - близько 80 тис.

На відміну від демонстрації 1991 року на сьогоднішньому заході комуністичну символіку замінили на російські триколори, георгіївські стрічки, а гасла про рівність трудящих загубилися серед політичних транспарантів. Більшість гасел було присвячено анексії Росією Криму: "Севастополь - Москва - Росія", "Пишаюся країною".

Демонстрація тривала загалом близько години. Організатори розраховували на участь у заході перших осіб держави. Втім, ходу відвідав лише мер Москви Сергій Собянін, який очолив одну з колон.

Як повідомлялося раніше, польський дипломат Радослав Сікорський вважає, що Путін хоче виправити "помилку" розвалу СРСР і таким чином знайти собі місце в історії.

В Москві вперше за 24 роки відбулася першотравнева демонстрація

В Москві вперше за 24 роки відбулася першотравнева демонстрація

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7859
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація