Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ прогнозують, що наступного тижня ВР підтримає медреформу

Йдеться про зміни в системі охорони здоров'я, закладених у законопроекти №6327, №6604, а також про законопроект про сільську медицину №7117.

Верховна Рада під час голосування наступного тижня підтримає медичну реформу

Такий прогноз висловив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, передає Інтерфакс.

"Ми протягом цілого року не тільки проводили активну роз'яснювальну компанію в мас-медіа, здійснювали багато поїздок по регіонах. Ми працювали з парламентом, з усіма фракціями, з окремими депутатами. Особисто я провів десятки зустрічей з народними депутатами. І я хочу сказати: я відчуваю, що в залі у нашій реформи є підтримка. і на наступному тижні, коли прийде час визначатися, ця підтримка буде і на табло Верховної Ради ", - сказав він.

Зокрема, Ковтонюк зауважив, що йдеться про зміни в системі охорони здоров'я, закладених в законопроекти №6327, №6604, а також про законопроект про сільську медицину №7117.

Своєю чергою, представляючи результати всеукраїнського соціологічного дослідження ставлення українців до медреформи, проведеного компанією Socis керівник відділу аналітики цієї компанії Олександр Чашковський повідомив, що 89% жителів України очікують кардинальних змін в системі охорони здоров'я. При цьому підтримку змін в сільській місцевої висловили 68% респондентів, в містах - 65%.

"Такий результат говорить, що в сільській місцевості у людей набагато гірший доступ до медицини, ніж в місті", - вважає експерт.

Відео Українці діляться страшними історіями з хештегом #вимагаю_медреформу

Він також повідомив, що, згідно з даними дослідження, 80% не задоволені станом медицини.

"Тільки 7% українців заявили, що отримують повністю безкоштовні медичні послуги", - сказав він.

Чашковський також повідомив, що на питання, що має фінансуватися за рахунок бюджету, тільки 40% респондентів відповіли, що держава повинна оплачувати медичні установи, 55% опитаних вважають, що за рахунок бюджету потрібно оплачувати медичні послуги.

У той же час він зазначив, що медичну реформу підтримують 31% опитаних, 33% - підтримують її частково, 28% не підтримують запропоновану медреформу, а 8% відмовилися від відповіді.

Голова громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я Леся Литвинова зазначила, що "люди бояться змін, яких не розуміють".

Нагадаємо, ключовими пунктами медреформи є : гроші ходять за пацієнтом, лікарям платять за надані послуги, страхова медицина, вибір сімейного лікаря, міжнародні протоколи лікування. Цей документ має запустити нову модель фінансування. Він передбачає зміни у фінансуванні лікування, зокрема, заснування системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та ліки повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності та в осіб-підприємців. Серед новинок, які має привнести реформа у сферу медицини, стане зростання зарплат і нове устаткування для бригад швидкої допомоги. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції