У МЗС назвали сценарії після подачі Україною в трибунал ООН меморандуму про російські порушення

Дата публікації
Перегляди
3354
У МЗС назвали сценарії після подачі Україною в трибунал ООН меморандуму про російські порушення

facebook.com/UkraineMFA

Українські претензії обґрунтовані доказами, фактами, свідченнями, експертною думкою тощо.

Після подачі Україною в міжнародний трибунал ООН меморандуму про порушення РФ Конвенції з морського права є два варіанти розвитку подій.

Про це в ефірі "5 каналу" розповіла заступник міністра закордонних справ, представник України в Міжнародному арбітражному суді у цій справі Олена Зеркаль.

"Перший варіант розвитку подій - це коли справа не поділяється на дві фази, і йде по звичайному розгляду по суті і по юрисдикції разом, у росіян є 9 місяців на підготовку меморандуму, так само, як у нас було, починаючи від сьогоднішнього дня", - зауважила Зеркаль.

"І є інший варіант, і ми вважаємо, що цей варіант буде застосований. Вони можуть протягом трьох місяців подати свої заперечення щодо відсутності юрисдикції у трибуналу розглядати цю справу. І звичайно, ми розуміємо, що з огляду на вибори, з огляду на все, що відбувається в Російській Федерації, що це більш імовірний сценарій", - зауважила заступник голови МЗС.

"Якщо вони ідуть по цьому імовірному сценарію, то в них є три місяці на підготовку заперечень - це 19 травня, після цього Україні також надається три місяці на підготовку контраргументів по юрисдикції.

Потім сторони обмінюються додатковою інформацією на підставі того, що вони отримали одна від одної, і вже арбітраж визначає дату, коли будуть слухання, скільки вони будуть тривати, а після слухання визначається, скільки потрібно часу, щоб прийняти рішення", - додола вона.

Український уряд позивається до суду ООН через порушення Росією морського права

Український уряд позивається до суду ООН через порушення Росією морського права

"Фактично, це зараз наша претензія, обґрунтована доказами, фактами, свідченнями, експертною думкою, позицією, яка розглядалася в процесі різних судових розглядів, включаючи арбітражні розгляди, які завершилися в минулому та позаминулому році, і які стосуються питання Південно-китайського моря, Маврикію, судна Arctic Sunrise - це корабель Greenpeace, що був захоплений росіянами", - резюмувала Зеркаль.

Нагадаємо, Україна в лютому 2018 року подасть меморандум в міжнародний трибунал ООН щодо порушення Росією конвенції ООН з морського права.