Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС Німеччини незадоволені результатами втілення Мінська за останні три роки

Утім, ФРН та Франція продовжать працювати у "нормандському" форматі задля вирішення кризи на Донбасі.

У Берліні висловили незадоволення результатами втілення мінських домовленостей на Донбасі. Про це йдеться в заяві німецького міністерства закордонних справ, оприлюдненій на сайті в понеділок, 12 лютого, з нагоди третьої річниці підписання в Мінську "Комплексу заходів з виконання мінських угод" (так званий "Мінськ-2").

ВідеоУ річницю підписання Мінських угод ворог не соромиться гатити із забороненої зброї

До сьогодні Москва не виконала жодного їхнього пункту, констатує МЗС України. "Росії потрібна війна та дестабілізація в Україні", - написала речниця МЗС Мар'яна Беца. Практично по всій лінії фронту з боку бойовиків тривають обстріли з важкої зброї, яку, за Мінськими угодами, давно мали відвести.

У річницю підписання Мінських угод ворог не соромиться гатити із забороненої зброї

У заяві наголошується, що завдяки мінським угодам вдалося запобігти поширенню конфлікту на Сході України на весь регіон. "За наявності політичної волі сторони можуть й сьогодні досягати прогресу - як показав успішний обмін сотнями полонених наприкінці грудня. Однак ми аж ніяк не можемо бути задоволені станом втілення домовленостей після трьох років", - зазначається в заяві МЗС.

У міністерстві констатують, що поки досягнуто дуже небагато у вирішенні конфлікту, в якому вже загинули понад 10 тисяч людей. Перемир'я постійно порушується, а бойові дії не в останню чергу в зимові місяці мають руйнівні наслідки, оскільки населенню бракує вугілля для опалення, води та їжі.

"Ми закликаємо всі сторони нарешті довести наявність політичної волі для втілення мінських угод. Важливо спочатку стабілізувати безпекову ситуацію та відвести важку зброю з регіону", - наголошується в заяві МЗС. У ній також вказали, що можливе розміщення місії ООН на Донбасі забезпечить шанси на покращення безпекової ситуації, якщо така місія слугуватиме втіленню мінських домовленостей.

"Німеччина разом із Францією у "нормандському" форматі продовжать інтенсивно працювати над пошуком рішення, яке нарешті принесе мир", - запевнили в німецькому МЗС.

12 лютого 2015 року в білоруській столиці представники України, Росії, ОБСЄ та проросійських сепаратистів з Донецька і Луганська підписали "Комплекс заходів з виконання мінських угод", що складається з 13 пунктів. Документ отримав неофіційну назву "Мінськ-2" та мав на меті реалізацію заходів щодо виконання домовленостей, досягнутих у Мінську у вересні 2014 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції