У МЗС Німеччини підтвердили переговори по Україні у "нормандському форматі" 21 січня

Дата публікації
У МЗС Німеччини підтвердили переговори по Україні у "нормандському форматі" 21 січня

Глави МЗС чотирьох країн будуть домовлятись про мир в Україні. / dw.de

Черговий раунд переговорів скликають на прохання Києва та Москви.

Ввечері 21 січня у Берліні відбудуться переговори щодо мирного врегулювання конфлікту на Сході України, в яких візьмуть участь міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції.

Про це повідомляють агентства Reuters і ТАСС із посиланням на міністерство закордонних справ Німеччини.

Зокрема, речниця МЗС Німеччини підтвердила дані, які раніше з'явились у впливовій мюнхенській газеті Süddeutsche Zeitung. Йшлося про те, що цього разу про зустріч попросили Україна та Росія, повідомляє Deutsche Welle.

"Міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр запросив своїх колег - Лорана Фабіуса, Сергія Лаврова і Павла Клімкіна до резиденції для офіційних гостей МЗС ФРН (вілла Борзиг), щоб за бажанням Росії та України обговорити шляхи і можливості ослаблення напруженості на сході України", - зазначили у відомстві, передає ТАСС.

У заяві Штайнмайера йдеться про те, що після загострення ситуації на Донбасі Сергій Лавров і Павло Клімкін попросили його знову запросити їх до Берліна для переговорів.

"Перш за все мова йде про те, щоб не допустити подальшого загострення військових зіткнень і нової політичної ескалації у відносинах Києва і Москви", - зазначив глава МЗС ФРН.

Нагадаємо, раніше в українському МЗС заявили про готовність до чергової зустрічі у "нормандському форматі" в Берліні.

Наступна публікація