Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС обурені висловлюванням польського міністра щодо вступу України до ЄС

Міністр закордонних справ Польщі заявив, що Україна "з Бандерою до Європи" не увійде.

У Міністерстві закордонних справ України висловили розчарування послу Польщі в Україні Яну Пєкло через висловлюванням польського міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського щодо України та її вступу до ЄС. Про це йдеться у заяві МЗС України.

Зазначимо, Ващиковський заявив, що Польща виступить проти вступу України до ЄС, якщо не будуть вирішені історичні питання.

"Економічне співробітництво, на жаль, не виглядає добре. І найгірше, звичайно, історичні питання. Наше послання дуже ясне: з Бандерою до Європи не увійдете. Ми говоримо про це і голосно, і тихо", — сказав він.

Крім того, у заяві МЗС йдеться про те, що європейське майбутнє потрібно будувати спільними зусиллями, та не висувати один одному вимоги.

"Для України європейський вибір - це не тільки зовнішня політика, а й щоденна кровопролитна боротьба і кропітка наполеглива праця", - йдеться у заяві.

Також МЗС зазначило, що питання історії потрібно залишити на вивчення історикам, а не використовувати на шкоду інтересам України та Польщі третьою стороною.

"Привернуто також увагу до необхідності більш стриманого підходу польського політикуму до чутливих історичних питань та згадано про неодноразові заклики не політизувати чутливі сторінки спільного історичного минулого, що може використовуватися третьою стороною на шкоду інтересам України та Польщі. Українською стороною було вкотре наголошено, що оцінка тих чи інших історичних подій - це завдання істориків, а у контексті українсько-польських відносин цими питаннями займаються Форум істориків та Форум партнерства", - йдеться на сайті МЗС.

Нагадаємо, раніше у МЗС пояснили, чому судовий процес щодо катастрофи МН17 передадуть Нідерландам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції