У МЗС очікують введення безвізового режиму для України восени

Рішення європейських інститутів може бути винесено до кінця вересня – середини жовтня 2016 року.

Заступник очільника МЗС України Олена Зеркаль сподівається, що у ЄС вирішать питання про введення безвізового режиму з Україною до кінця вересня – середини жовтня 2016 року.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Зеркель прокоментувала засідання комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, що у понеділок заслухав і позитивно оцінив звіт про лібералізацію візового режиму з Україною.

"Зараз комітет проголосував "за" мандат Габріель і після цього до 15 числа члени Європейського парламенту можуть подавати свої пропозиції до її звіту. Після 15 числа очікується друге засідання комітету, на якому будуть поставлені на голосування можливі доповнення... Після цього питання виноситься на засідання Європейського парламенту, де його можуть у принципі анонімно прийняти, якщо не буде жодних проблем, а ми їх проблем) не очікуємо", - пояснила Зеркаль.

За її словами, після цього в Європарламенті, Раді ЄС та Єврокомісії продовжиться відповідна робота, спрямована на надання громадянам України безвізового режиму.

Зеркаль сподівається, що рішення європейських інститутів з цього питання буде винесено до кінця вересня – середини жовтня цього року.

Про те, що безвізовий режим із ЄС може запрацювати вже у жовтні, заявляв єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган. Комітет Європарламенту у закордонних справах уже проголосував за те, щоб якнайшвидше скасувати візи для українців. Однак тепер за це має проголосувати ще й увесь Європарламент, а потім - підтвердити Єврокомісія.

Європарламент сьогодні прийматиме рішення щодо безвізового режиму для України

Зокрема, свої висновки депутати робитимуть, базуючись на інформації доповідачки з Болгарії Марії Габріели. Вона запевняла, що Україна виконала усі необхідні критерії. Раніше Петро Порошенко заявляв про свою впевненість у відкритті кордонів найближчими тижнями. Також у Європарламенті сьогодні ж розглядатимуть питання візової лібералізації для Грузії та Косово.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: