У МЗС пояснили, чому судовий процес щодо катастрофи МН17 передадуть Нідерландам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни продовжать тісну співпрацю під час розслідування. 

Рішення здійснювати кримінальне провадження у справі щодо катастрофи літака рейсу МН17 в рамках правової системи Нідерландів було ухвалено державами-учасницями розслідування. Про це йдеться у коментарі МЗС України.

Спільне рішення ухвалювали Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди  та Україна. Оскільки РФ ще у 2015 році заблокувала  резолюцію Ради безпеки ООН про створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у збитті літака, було ухвалене рішення створити інший механізм.

"У зв'язку з цим, розглянувши різні опції створення механізму переслідування та базуючись на висновках розслідування JIT, країни, що проводять розслідування, ухвалили рішення здійснювати кримінальне провадження у справі збиття літака рейсу МН17 в рамках правової системи Нідерландів", - йдеться у повідомленні.

Правовою підставою для реалізації такого кроку стане угода між Україною та  Нідерландами про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН-17. Підписати документ мають 7 липня 2017 року.

"Угода передбачає практичні аспекти передачі юрисдикції від України до Нідерландів, уможливлює участь всіх підозрюваних у злочині у голландському судовому процесі. Країни-учасниці JIT поділяють спільну думку, що кримінальне провадження в Нідерландах буде проведено на високому професійному рівні, об'єктивно та неупереджено", - йдеться у повідомленні.

Будуватиметься судовий процес на результатах розслідування Спільної групи, але це не означатиме припинення слідчих дій. Країни продовжать співпрацювати у притягненні злочинців до кримінальної відповідальності.

"Держави-учасниці Спільної групи також докладатимуть зусиль до залучення найширшої міжнародної підтримки, у т.ч. через основні органи Організації Об'єднаних Націй. Передача кримінального провадження до Нідерландів є важливим кроком на шляху до утвердження справедливості", - підсумували в МЗС. 

Катастрофа MH17. Інфографіка

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Боїнг 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. 

Розслідування показало, що "Боїнг" був збитий ракетою серії 9М38, використовуваної в зенітно-ракетний комплекс "Бук". Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася бойовиками. Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені при розтині тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.

Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК "Бук" прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.

Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat - експертно-журналістської організації, що займаються незалежними розслідуваннями з відкритих джерел. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції