У МЗС пояснили, чому у гаазькому суді Україна не порушувала питання російської окупації

Дата публікації
У МЗС пояснили, чому у гаазькому суді Україна не порушувала питання російської окупації

Reuters

Позови у Міжнародному суді розглядаються лише за окремими міжнародними договорами.

У під час слухань у Міжнародному суді ООН справи "Україна проти Росії" українська сторона свідомо не виносила питання російської агресії та окупації Криму задля зміцнення своєї юридичної позиції та уникнення звинувачень в політизації судового процесу. Про це заявила заступник очільника МЗС України Олена Зеркаль, повідомляє DT.UA.

За її словами, Міжнародний Суд ООН – дуже консервативна інстанція. Через те, що Росія намагається послабити українську позицію питаннями юрисдикції, Україна вирішила діяти в надійних юридичних рамках, встановлених двома конвенціями.

"Тому ми свідомо не ставимо перед Судом питання окупації української території, територіальної приналежності Криму, наявності або відсутності російських військ на Донбасі. Ми говоримо про спір як про виключно юридичну справу, у якій ми шукаємо правовий захист для громадян України", – зазначила вона.

За словами оглядача Володимира Кравченко, незважаючи на те, що справа має відношення до наслідків дій Кремля, поданий Києвом позов не стосується питань російської агресії чи окупації Криму Росією, оскільки Міжнародний суд ООН не має повноважень розглядати ці питання.

У Міжнародному суді ООН Україна може відстоювати свої права лише за окремими міжнародними договорами, юрисдикція яких визнана як Києвом, так і Москвою. Подібних договорів всього три: Конвенція ООН з морського права, Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

Нагадаємо, під час попереднього слухання російської сторони у справі "Україна проти Росії", сторона захисту РФ закидала Україні звинувачення у використанні хімічної зброї, а також стверджувала, що нині в Україні йде "громадянська війна".

На запитання, звідки у бойовиків з'явилася зброя, представник РФ заявив, що терористи знайшли її у шахтах на Донбасі, в тому числі і ЗРК "Бук", яким було збито малазійський Боїнг. 

Судді в Гаазі почали вивчати аргументи, надані протягом 4 днів представниками Києва та Москви

Судді в Гаазі почали вивчати аргументи, надані протягом 4 днів представниками Києва та Москви

Наступна публікація