Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС пояснили, як відбуватиметься амністія на Донбасі і кого з бойовиків не покарають

Рішення про амністію буде ухвалювати суд.

Україна ухвалила всі закони, котрі необхідні для здійснення амністії членів незаконних бандформувань на Донбасі у межах виконання Мінських домовленостей. Втім, під неї підпадають не всі терористи.

Про це заявив у п'ятницю, 18 жовтня, заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, передає "Українська правда".

"Є два терміни, про які ми говоримо сьогодні: недопущення переслідування та покарання осіб - учасників подій у Донецькій та Луганській областях у 2014 році, як це записано у Мінських домовленостях. Друге - йдеться про амністію", - сказав він.

За його словами, рішення про помилування будуть ухвалюватися виключно судом, а також після того, як на окупованих територіях буде обрано легітимну українську владу та відновлено суверенітет.

Водночас, як повідомив Бондар, під амністію не потрапляють: особи які, відповідно до міжнародного законодавства, скоїли злочини щодо геноциду; особи, що скоїли воєнні злочини; особи, які є причетними до збиття малайзійського "Боїнга". Бондар наголосив, що наразі амністія - це питання дискусії.

"Ми повинні його винести на обговорення, тому що воно суспільне значуще і надзвичайно дражливе для суспільства. Я мав можливість у цьому переконатися під час поїздок по регіонах України", - додав він.

Нагадаємо, 3 липня ватажки бойовиків "Л/ДНР" Леонід Пасічник та Денис Пушилін синхронно закликали президента України Володимира Зеленського надати Донбасу "особливий статус".  Своєю чергою, понад 50 народних депутатів України направили звернення в Конституційний суд з проханням визнати неконституційними закони про особливий статус Донбасу та амністії бойовиків.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що для вирішення військового конфлікту на Донбасі неприпустимою є амністія для людей, які причетні до військових злочинів.  Міністр закордонних справ Вадим Пристайко також заявив, що не погоджується надати повну амністію контрольованим Росією бойовикам, які нині воюють на Донбасі.

Відео "Ніякої амністії кремлівським злочинцям": біля будівлі посольства РФ в Києві відбулася акція

Правозахисники і колишні полонені бойовиків Донбасу в такий спосіб вимагали, щоби Верховна Рада якнайшвидше ухвалила закон про воєнних злочинців. Йдеться, зокрема, про проросійських бойовиків, які катували полонених, стріляли по мирних селах і містах Донбасу, збили пасажирський літак, а також підбили військовий ІЛ-76 з десантниками на облавку.  

"Ніякої амністії кремлівським злочинцям": біля будівлі посольства РФ в Києві відбулася акція

Залиште свій коментар

Вибір редакції