Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС прокоментували повернення Україні "скіфського золота"

Україна продовжить активно використовувати договірно-правовий інструментарій для захисту своїх прав, - переконані українські дипломати.

МЗС України схвально відгукнулося про ухвалене рішення Амстердамського окружного суду про повернення на територію України музейних експонатів виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі", що тимчасово зберігались у сховищах музею Алларда Пірсона після завершення експозиції.

Про це йдеться на сайті МЗС.

"Вважаємо це рішення правомірним і логічним підтвердженням позиції Королівства Нідерланди і усього міжнародного співтовариства щодо невизнання неправомірної окупації і спроби анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополь", - заявили в МЗС.

"Рішення про повернення скіфських коштовностей Україні, ухвалене на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО 1970 року про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності, є свідченням дієвості міжнародного права. Незважаючи на неодноразові і грубі порушення Російською Федерацією міжнародно-правових принципів і норм, міжнародне право продовжує залишатись надійною основою для відносин між цивілізованими націями", - переконані українські дипломати.

У МЗС запевнили, що Україна продовжить активно використовувати договірно-правовий інструментарій для захисту своїх прав і законних інтересів у міжнародних та закордонних юрисдикційних органах.

Як уже повідомлялося, напередодні окружний суд Амстердама вирішив повернути Україні колекцію експонатів кримських музеїв, відому як "скіфське золото". Однак музеї окупованого Росією Криму оскаржать це рішення, тому розгляд справи і виконання рішення суду можуть затягтися ще на тривалий строк.

Відео Рішення нідерландського суду підтримала директор Музеїв Московського Кремля

Залиште свій коментар

Вибір редакції