У МЗС України пояснили свою позицію щодо скандальної "ізраїльської" резолюції ООН

У МЗС України пояснили свою позицію щодо скандальної "ізраїльської" резолюції ООН

Фото: Центр новин ООН

Українські дипломати називають текст резолюції збалансованим.

Поселенська діяльність Ізраїлю суперечить міжнародному праву, йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України з приводу ухвалення скандальної резолюції ООН 2334.

"Україна, як і решта постійних та непостійних членів Ради Безпеки ООН, а також Генеральний секретар ООН, неодноразово засуджувала поселенську діяльність Ізраїлю, оскільки вона суперечить міжнародному праву. Ми також засуджуємо насильство і підбурювання до нього з боку палестинської сторони", - зазначили в українському зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС наголошують, що Україна послідовно виступає за дотримання норм міжнародного права, оскільки на власному прикладі відчула трагічні наслідки його порушення.

"Саме тому визначальними при виробленні позиції України стали наш послідовний курс на забезпечення дотримання норм міжнародного права всіма його суб'єктами", - йдеться у коментарі.

МЗС зазначає, що Україна протягом багатьох років займає послідовну та збалансовану позицію щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту.

"Ми виступаємо за мирне співіснування двох незалежних держав - Ізраїлю і Палестини. Врегулювання конфлікту має відбуватися виключно мирними засобами. При цьому ми наголошуємо на необхідності проведення прямих ізраїльсько-палестинських переговорів", - наголошують у відомстві.

Українські дипломати називають текст резолюції ООН збалансованим, бо вона закликає до здійснення кроків щодо врегулювання конфлікту як з боку ізраїльської, так і палестинської сторони: Ізраїль має припинити поселенську діяльність, а палестинська влада - вжити ефективних заходів боротьби з тероризмом.

"Переконані, що лише зовнішня політика, яка заснована на необхідності захисту національних інтересів, а також на повазі до міжнародного права та універсальних цінностей і принципів - є переконливою і зрозумілою для всіх. Впевнені, що активна й емоційна внутрішньополітична дискусія в Ізраїлі не завадить традиційно дружнім українсько-ізраїльським відносинам, що засновані на взаємній повазі та спільності інтересів", - заявляють в МЗС.

Україна – Ізраїль: дипломатичні скандали завели дві держави в глухий кут

Україна – Ізраїль: дипломатичні скандали завели дві держави в глухий кут

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка визнає незаконними ізраїльські поселення на території Палестини, включаючи Східний Єрусалим. Така резолюція була прийнята вперше завдяки делегації США, яка не скористалася правом вето, як раніше, а лише утрималася.

В ухваленому документі закликають Ізраїль припинити будівництво поселень на окупованій території Палестини. Такі поселення називаються "кричущим порушенням міжнародного права" і такими, що не мають юридичної сили. Радбез зажадав від Ізраїлю негайно припинити поселенську діяльність.

Ізраїль у свою чергу відмовився визнавати резолюцію і звинуватив адміністрацію Барака Обами в домовленостях з ООН за спиною Тель-Авіва. В заяві від імені уряду Біньяміна Нетаньяху мовиться, що Ізраїль має намір співпрацювати з адміністрацією Дональда Трампа і конгресменами, щоб "уникнути наслідків цієї абсурдної резолюції".

Ізраїль відкликає послів із країн-авторів резолюції Радбезу ООН. Також Сенегал не отримуватиме допомогу від Тель-Авіву. 24 грудня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху скасував офіційний візит до своєї країни прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Повʼязані теми:

Наступна публікація