У МЗС України заявили, що Росія блокує розширення мандату ОБСЄ на всій ділянці кордону

Така позиція Російської Федерації кардинально суперечить її зобов'язанням згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року, - переконані українські дипломати.

У МЗС України позитивно відгукнулися про рішення постійної ради ОБСЄ від 7 липня 2016 року продовжити до 31 жовтня 2016 року мандат місії спостерігачів ОБСЄ, яка діє на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк".

Але українське МЗС висловлює жаль і обурення з приводу чергового блокування російською стороною пропозиції розширити мандат цієї місії на всю неконтрольовану ділянку російсько-українського державного кордону і таким чином запобігти подальшій ескалації.

"Така позиція Російської Федерації кардинально суперечить її зобов'язанням згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року", - переконані українські дипломати.

У МЗС переконані, що ефективний моніторинг з боку ОБСЄ вздовж всієї неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону є невід'ємною передумовою успішного мирного врегулювання.

Українські дипломати вважають, що повномасштабна присутність міжнародних спостерігачів не дозволить РФ продовжувати таємне переправляння своїх військ і постачання озброєння на територію України.

Нагадаємо, що раніше 

Президент Росії Володимир Путін погодився з президентом України Петром Порошенком, що потрібно розширити і озброїти місію ОБСЄ на Донбасі.

Про це він заявив на пленарному засіданні Петербурзького міжнародного економічного форуму.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко в телефонній розмові закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель пришвидшити запровадження поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Саме Німеччина наразі головує в організації.

Раніше Порошенко заявив, що російська сторона погоджується на розміщення на Донбасі поліцейської збройної місії ОБСЄ.

Напередодні президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову у "нормандському форматі"Він звернув увагу на погіршення безпекової ситуації, зокрема обстріли в районі Авдіївки, що є реальною перешкодою для досягнення прогресу у мирному врегулюванні. Співрозмовники погодилися, що для продовження політичного діалогу потрібна рішуча деескалація і повне припинення вогню.

Президент України наголосив, що для цього Росія має вивести війська з окупованої частини України і припинити постачати туди зброю та найманців. Президент також звернув окрему увагу на необхідність відновлення контролю за українсько-російським кордоном. Керівники України, Франції, Німеччини та Росії висловили підтримку розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі і початку консультацій з цього питання, йдеться у повідомленні прес-служби Порошенка.

Прес-служба Кремля у повідомленні про результати розмови у "нормандському форматі" у традиціях російського пропаганди в обстрілах звинувачують українських військових. Про відновлення контролю над кордоном немає жодного слова.

У російській версії результатів перемовин вказується, що представникам нормандського формату передали пакет пропозицій щодо проведення виборів на окупованих територіях. Документ нібито узгоджувався із бойовиками "ЛНР" та "ДНР".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: