У МЗС заявили про катування у Росії українського політв'язня Шура

Росія відмовляється забезпечити доступ українського консула до засудженого.

Міністерство закордонних справ України рішуче протестує у зв'язку з нелюдським поводженням російських органів влади до незаконно засудженого в Росії українця Віктора Шура.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Зазначається, що російські тюремники вдалися до розправи над Шуром та до катувань, для того, щоб той письмово відмовився від свого законного права зустрітися з консулом.

Зокрема, Шура помістили до одиночної камери штрафного ізолятора, де його утримували у холоді без води та їжі, що спричинило погіршення стану його здоров'я.

"Міністерство закордонних справ України вкотре вимагає від російської сторони припинити протиправні дії щодо громадян України, які незаконно утримуються в Росії за політично вмотивованими справами, а також забезпечити їхнє право на зустріч з консулом", - йдеться в офіційній заяві МЗС.

Нагадаємо, Віктор Шур був засуджений у жовтні минулого року як громадянин РФ до 12 років позбавлення волі за шпигунство на користь України, а саме, збирання відомостей про режимний об'єкт міноборони Росії. Шур мав дозвіл на проживання в Україні, а у вересні 2016 року отримав українське громадянство. 

Залиште свій коментар