У МЗС заявили, що Міжнародний суд ООН не захотів дратувати Росію у позові України

Олена Зеркаль згадала про висловлювання лідерів бойовиків, які залякують населення Донбасу.

Українська сторона в Міжнародному суді ООН має достатньо доказів провини Росії, яка фінансує тероризм на території окремих районів Донбасу.

Про це в ефірі "5 каналу" заявила глава української делегації, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Ми це добре зрозуміли. І зараз фокусуємо свою увагу саме на цих питаннях, які пов'язані з усіма висловлюваннями, про які я казала, і з прив'язкою поведінки ватажків "ЛНР/ДНР" і їхніх висловлювань до залякування населення", - переконує Зеркаль.

За її словами, зібраних у 2014-2015 роках факти тортур та інших злочинів достатньо. Глава української делегації у Міжнародному суді ООН додала, що суд прийняв рішення по конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в повному обсязі на користь України. "Таким чином з одного боку суд підтримав нашу юридичну позицію, а з іншого боку, не зробивши кроку, аби не дратувати іншу сторону", – роз'яснила Зеркаль.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України.

Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

ВідеоНевиконання Росією вимог суду ООН може призвести до суворих санкцій

Залиште свій коментар