Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія використовує День перемоги як агітаційне прикриття для виправдання своєї агресії проти України - МЗС

Західних партнерів України закликають бути пильними і не піддаватися російській пропаганді.

Росія використовує свято перемоги над нацизмом у Другій світовій війни для пропаганди своїх антиукраїнських дій. Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко, повідомляє УНІАН.

"Для нас це можливість вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя за звільнення Європи від нацизму і підтвердити наше спільне зобов'язання докладати всіх зусиль для того, щоб трагедія Другої світової війни не повторилася. Всі ті, хто загинув в роки Другої світової війни, є жертвами, пам'ять яких ми шануємо, а всі ті, хто поклав свої життя за звільнення Європи, для нас є героями, і ми їм вдячні", - наголосила Зеленко.

ВідеоДень перемоги чи День пам`яті: що насправді святкують 8 і 9 травня

День пам`яті та примирення відзначає сьогодні Україна. Саме сьогодні, 8 травня, перемогу над фашистською Німеччиною відзначає більшість країн світу. У нас роками формувалась інша традиція – святкувати День перемоги 9 травня. Чому виникло дві дати? Дивіться у сюжеті.

День перемоги чи День пам`яті: що насправді святкують 8 і 9 травня

З її слів, ніхто у світі не ставить під сумнів "подвиг українського народу і його внесок в перемогу союзних сил", але завдяки "наполегливій роботі української дипломатії" на Заході дедалі більше розуміють складність історичних обставин, у яких перебував український народ у середині ХХ століття. Також прес-секретар МЗС нагадала, що гаслом вшанування загиблих у роки війни в Україні, як і в усьому цивілізованому світі, є слова "Ніколи знову".

"Тому нашу загальну тривогу викликає абсолютно інша роль, яку День Перемоги грає в Росії. Росія намагається поставити перемогу над нацизмом на службу антиукраїнській пропаганді і використовувати її, як агітаційне прикриття для виправдання своєї агресії проти нашої держави. Ми з тривогою спостерігаємо за тим, як російську практику мілітаристських шабашів з яскраво вираженими антиукраїнськими нотками під прикриттям святкування Дня Перемоги намагаються перенести в іноземні держави. Тому очевидна необхідність прийняття нашими партнерами дієвих заходів, спрямованих на захист справжнього Дня пам'яті і примирення і Дня Перемоги над нацизмом", - пояснила Зеленко.

Речниця українського дипломатичного відомства наголосила, що ця проблема є особливо актуальною для країни, котра захищає свою землю від агресора. "Військові злочини і злочини проти людяності є для нас не тільки героїчними і трагічними сторінками минулого, а й реаліями п'яти років російської агресії і окупації частини нашої території", - зауважила вона.

Залиште свій коментар

Вибір редакції