У НАБУ офіційно підтвердили оголошення підозри скандальному судді Вовку та кільком його колегам

У НАБУ офіційно підтвердили оголошення підозри скандальному судді Вовку та кільком його колегам

У НАБУ офіційно підтвердили оголошення підозри скандальному судді Вовку та кільком його колегам

Фото: НАБУ

Триває процес оголошення підозр ще чотирьом особам.

Детективи Національного бюро розслідувань 17 липня вручили підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку, його заступнику та ще п'ятьом суддям і голові Державної судової адміністрації України. Триває процес оголошення підозр ще чотирьом особам.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ і САП.

Правоохоронці стверджують, що усі зазначені особи на чолі з Вовком діяли у межах злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.

Слідство вважає, що судді ухвалювали замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їхнім розглядом, але із наперед визначеним результатом.

Пресслужба НАБУ повідомила, що правоохоронці 17 липня прийшли з обшуками до приміщень суду та Державної судової адміністрації "для вилучення предметів, речей та документів, які можуть мати значення для кримінального провадження".

Своєю чергою, в Окружному адмінсуді кажуть, що обшуки стосуються справ Майдану, а дії правоохоронців назвали нібито спробою дискредитації суду.

До слова, раніше журналіст Юрій Бутусов повідомив, що зазначеним особам повідомлено про підозру. 

"Підозри побудовані на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році на прес-конференції. Там на записах Вовк обговорює, як він збирається тиснути за допомогою судових рішень на різні органи влади, щоб отримувати потрібні собі рішення. НАБУ зносить керівництво окружного адміністративного суду, який є ключовою ланкою для тиску на державну владу, скасування і призупинення кадрових рішень. ОАСК давно перетворився під керівництвом Вовка на біржу", - заявив журналіст. 

Зловживання в ОАСК: нові епізоди

Детективи #НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва (#ОАСК), його заступнику та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України (#ДСА). Триває процес вручення підозр ще 4 особам. Ці особи, загалом 12, діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі. До речі, голова, заступник та суддя ОАСК уже вдруге отримали підозри у вчиненні незаконних дій: https://bit.ly/3hceOrt Детально: https://nabu.gov.ua/novyny/zlovzhyvannya-v-oask-novi-epizody

Опубликовано НАБУ Пятница, 17 июля 2020 г.

Нагадаємо, рік тому журналісти викрили Окружний адмінсуд Києва в обході системи авторозподілу резонансних справ.

Окружний суд відомий своїми скандальними рішеннями, які неоднозначно сприймаються у суспільстві. З останніх таких - це скасування перейменування проспектів Бандери і Шухевича.

Окрім цього ОАСК скасував націоналізацію "ПриватБанку". 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Скандал навколо Окружного адмінсуду
Дата публікації
Перегляди
1593
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація