У НАБУ розповіли про намагання Мартиненка уникнути відповідальності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

НАБУ надало довідку про дії та пересування Мартиненка напередодні запланованих детективами обшуків.

У Національному антикорупційному бюро наполягають на законності клопотання детективів про затримання екс-депутата Миколи Мартиненка.

Про це повідомили в НАБУ, передає DT.UA.

Зокрема, НАБУ надало довідку про дії та пересування Мартиненка напередодні запланованих детективами обшуків в рамках розслідування справи про закупівлю Східним ГЗК концентрату урану через австрійську фірму-прокладку.

Зазначається, шо документі викладено покрокові дії Мартиненка напередодні та в день оголошення йому підозри, які свідчать про наміри екс-депутата уникнути відповідальності.

"Очікуючи проведення обшуків зранку у четвер, 20 квітня, напередодні ввечері залишив місце постійного проживання та надав членам своєї родини вказівки вчинити аналогічно", - йдеться у повідомленні.

Також Мартиненко повідомив близьким перелік адрес та автомобілів, за якими плануються обшуки та "вказав місця, які, на його думку, є безпечними та організував роботу підконтрольних йому осіб, спрямовану на переховування речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження".

У НАБУ додали, що за вказівкою Мартиненка, "його оточення перейшло на конспіративний спосіб спілкування". Сам екс-депутат вимкнув свій телефон і контактував з оточенням через інші засоби зв'язку.

В ніч проти 19 квітня Мартиненко не ночував вдома, а наступного дня детективи НАБУ встановили, що екс-депутат перебував у приймальні народного депутата Дениса Дзендзерського. Детективи Бюро намагалися зв'язатися з Мартиненком через телефон приймальні Дзендзерського, але секретар, "почувши ім'я та посаду співрозмовника" відмовилась зв'язувати детектива з Мартиненком, повідомивши, що він передзвонить, але він так і не передзвонив.

Згодом, зрозумівши, що детективи НАБУ встановили його місце перебування, Мартиненко протягом шести годин переховувався в приймальні Дзендзерського і лише після тривалих перемовин з детективами, його переконали вийти.

У НАБУ стверджують, що все зазначене свідчить про те, що "Мартиненком заздалегідь вживалися заходи, спрямовані на отримання відомостей про плани ведення подальшого розслідування, тактики та методів, проведення слідчих дій, а ця інформація використовувалась ним з метою розробки плану уникнення кримінальної відповідальності та втечі з місця можливого проведення слідчих дій".

Саме через такі дії детективи НАБУ, згідно зі ст.208 КПК України, прийняли рішення затримати Мартиненка з метою усунути можливість подальшого уникнення ним відповідальності та вчинення спроби втечі.

Зауважимо, що сьогодні, 22 квітня, Солом'янський суд Києва обрав запобіжний захід для екс-депутата Миколи Мартиненка. "Відмовити в задоволенні клопотання, застосувати до Миколи Мартиненка запобіжний захід у вигляді особистої поруки народних депутатів та міністрів", — зачитав суддя рішення і озвучив перелік прізвищ нардепів. 

Нагадаємо, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали двох осіб —екс-депутата Миколу Мартиненко та його спільника за підозрою створення злочинної організації та привласненні та розтраті майна, через що ДП "СхідГЗК" завдано збитків на суму 17,28 млн дол США. Затриманим повідомлено про підозру. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. 

Відео Соратники Мартиненка називають справу НАБУ політично вмотивованою

За версією слідства, у 2013-2016 роках Мартиненко, користуючись службовим становищем, мав причетність до створення злочинного угруповання, яке привласнило державні кошти. ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною екс-нардепу, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами. В НАБУ зазначають, що внаслідок цієї оборудки державі було завдано збитків на 17,28 млн доларів США.

Сам Микола Мартиненко назвав звинувачення проти нього сфальсифікованими за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника.

"Ця справа є політичною і не підкріплена ніякими доказами", - заявив він.  

Спеціалізована антикорупційна прокуратура хотіла взяти Мартиненка під варту на 60 діб, з альтернативою застави в 300 мільйонів гривень.

Відео Мартиненко працював на здобуття енергетичної незалежності України від Росії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції