Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАБУ і "Народному Фронті" звинуватили одне одного в тиску на суддів

Зокрема, йдеться про суддю Бобровника, який обирав запобіжний захід екс-нардепу від "Народного фронту" Миколі Мартиненку.

У Національному антикорупційному бюро України заявили, що народні депутати від партії "Народний фронт" зловживають своїм статусом і чинять тиск на суддю Олександра Бобровника, який обирав запобіжний захід екс-нардепу Миколі Мартиненку.

Про це йдеться в заяві НАБУ у Facebook.

"Народні депутати від партії "Народний фронт", зловживаючи своїм статусом, здійснюють тиск на суддю, який обирає запобіжний захід для затриманих напередодні Миколи Мартиненка та Сергія Переломи", — йдеться в заяві.

"Під час судового засідання, яке відбувалося 21 квітня в приміщенні Солом'янського суду, були присутні більше десяти нардепів та декілька чинних міністрів від партії "Народний фронт". Деякі з них поводилися вельми зухвало, погрожували судді та прокурорам. Зокрема, депутати Логвинський та Пинзеник заявили слідчому судді Бобровнику, що його очікує "доля суддів Киреєва та Чауса", — уточнили в НАБУ.

Водночас у бюро зазначають, що деякі інші заяви присутніх у залі суду політиків на адресу НАБУ та САП, зокрема й про те, що новостворені антикорупційні органи відпрацьовують "замовлення Кремля", "розвалюють коаліцію" та переслідують "героя Майдану", — "взагалі виходили за межі здорового глузду та етики державного діяча".

Відтак НАБУ закликало керівництво партії "Народний фронт", яка входить до чинної правлячої коаліції "вгамувати своїх однопартійців, оскільки вони своєю поведінкою не лише заважають правосуддю, але й знищують довіру, яка ще залишилися в суспільства до державних інститутів", — йдеться в заяві.

Між тим, представники "Народного фронту" в суботу, 22 квітня, коли суддя Бобровник вийшов із зали судового засідання для ухвалення рішення щодо обрання запобіжного заходу Мартиненку, заявили, що не згодні з позицією НАБУ щодо тиску на суддю.

"Така неадекватна реакція, вочевидь, пояснюється нервозністю керівників НАБУ. Адже незаконне, політично вмотивоване затримання Мартиненка стало можливим завдяки підозрілим стосункам між Бюро й кількома конкретними суддями", - заявили в партії.

"Є серйозні, аргументовані підстави вважати, що керівництво НАБУ (зокрема, Гізо Угулава) здійснює негласний і протизаконний вплив на згаданих суддів — тримаючи їх "на гачку" призупинених кримінальних проваджень, оперативних справ та приватно-побутового "компромату". Водночас саме ці заангажовані судді підозрілим чином виявляються "автоматично обраними" для розгляду справ, у яких можна припускати особисті інтереси пана Угулави та його колишнього патрона, телеведучого Михеїла Саакашвілі", — йдеться в заяві.

"Народний фронт" пообіцяв докласти всіх зусиль для того, щоб факти й повідомлення про зловживання правосуддям з боку НАБУ якнайшвидше отримали об'єктивну правову оцінку.

Нагадаємо, 21 квітня в Солом'янському суді відбувалося засідання, на якому слідчий суддя Олександр Бобровник мав обрати запобіжний захід екс-депутату Миколі Мартиненку, однак, засідання перенесли на 22 квітня.

Як відомо, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали двох осіб — екс-депутата Миколу Мартиненка та його спільника Сергія Перелому за підозрою створення злочинної організації та привласненні та розтраті майна, через що ДП "СхідГЗК" завдано збитків на суму 17,28 млн дол США. Затриманим повідомлено про підозру. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. 

За версією слідства, у 2013-2016 роках Мартиненко, користуючись службовим становищем, мав причетність до створення злочинного угруповання, яке привласнило державні кошти. ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною екс-нардепу, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами. В НАБУ зазначають, що внаслідок цієї оборудки державі було завдано збитків на 17,28 млн доларів США.

Сам Микола Мартиненко назвав звинувачення проти нього сфальсифікованими за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника.

Про бажання взяти екс-нардепа Миколу Мартиненка на поруки виступили 15 народних депутатів та 4 міністри.

Відео Соратники Мартиненка називають справу НАБУ політично вмотивованою

Залиште свій коментар

Вибір редакції