Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАБУ звинуватили Луценка в наступі на антикорупційні органи

В антикорупційному бюро вважають, що генпрокурор свідомо вводить суспільство в оману, повідомляючи неправдиві факти та пропонуючи "довільне" трактування законодавства.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко своїми діями та заявами санкціонує наступ на незалежність Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

"Заяви Генерального прокурора України про нібито незаконність роботи окремих підрозділів Національного бюро не відповідають дійсності, а подекуди й суперечать здоровому глузду. Оскільки пан Луценко, судячи з його заяв, не повною мірою обізнаний із базовими правовими засадами проведення оперативно-розшукових дій, інформуємо, що в оперативно-розшуковій діяльності НАБУ керується вимогами Закону "Про Національне антикорупційне бюро України" та Закону "Про оперативно-розшукову діяльність", - йдеться у повідомленні.

ВідеоОперація-провокація: Україну сколихнув гучний конфлікт між НАБУ і ГПУ

До того ж у НАБУ уточнили, що згідно зі ст. 8 цього закону, для виконання завдань у межах оперативно-розшукової діяльності можуть залучатися гласні і негласні штатні та позаштатні працівники, а також зазначили, що відбір штатних працівників для виконання такої діяльності здійснюється на конкурсній основі, але з урахуванням вимог Закону "Про державну таємницю".

"Базовою засадою оперативно-розшукової діяльності є безумовна негласність заходів. Досягнення їхніх результатів вимагає забезпечення нерозголошення інформації про форми та методи їхньої організації і здійснення, а також особистих даних працівників та інших осіб, які готуються до залучення, забезпечують або беруть участь у виконанні відповідних ОРД. Ці співробітники можуть мати доступ до інформації, що становить державну таємницю, так само, як і співробітники підрозділів ОРД інших правоохоронних органів", - додали у бюро.

Водночас у НАБУ наголосили, що розголошення особистих даних працівників та змісту оперативно-розшукових заходів "не просто шкодить негласній діяльності, але й становить загрозу життю і здоров’ю правоохоронців та їхніх близьких".

"Таким чином, розголошуючи відомості про негласних співробітників НАБУ, Генпрокуратура та СБУ свідомо наразили співробітників Бюро на небезпеку та зірвали декілька спецоперацій під прикриттям", - запевнили у бюро, пообіцявши, що докладуть максимум зусиль, щоби цим діям була надана адекватна правова оцінка.

Окремо у НАБУ спростували заяву Юрія Луценка щодо нібито використання агентами бюро "контрабандної" та "нелегальної" техніки, заявивши, що всі технічні засоби придбані офіційно й перебувають на обліку.

ВідеоЧергове протистояння. Луценко вважає агентів НАБУ "нелегальним угрупованням"

"Вважаємо неприпустимою ситуацію, коли Генеральний прокурор свідомо вводить суспільство в оману, повідомляючи неправдиві факти та пропонуючи "довільне" трактування законодавства. У такий спосіб він фактично дає "зелене світло" подальшій атаці на новостворені антикорупційні органи", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, 29 листопада стало відомо про затримання агента НАБУ співробітниками СБУ, які отримали відповідний дозвіл від ГПУ. Йдеться про передачу 15 тисяч доларів Діні Пімаховій, першій заступниці голови Державної міграційної служби. У ДМС заявили, що "впродовж декількох місяців агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, виконуючи незаконні вказівки окремих керівників НАБУ, неодноразово намагався спровокувати Діну Пімахову, пропонуючи великі суми хабарів за прийняття нею незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян В'єтнаму та Ірану, яких навіть не існувало в реальності".

У НАБУ дії СБУ та ГПУ назвали "диверсією". Згідно з повідомленням, суть "диверсії" полягає у тому, що посадові особи СБУ, нібито використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ), "не просто розкрили цю інформації одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботи детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро".

Залиште свій коментар

Вибір редакції