Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нацраді заявили, що "1+1" продовжить мовлення навіть без відповідного бланку ліцензії

Голова відомства Юрій Артеменко підтвердив інформацію про те, що 15 грудня ліцензія була переоформлена і пролонгована.

Телеканал "1+1" може продовжувати мовлення навіть за відсутності бланку ліцензії, тому що вже ухвалено рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про продовження строку дії документу.

Про це виданню "Детектор медіа" заявив голова Нацради Юрій Артеменко.

За його словами, згідно з чинними нормами українського законодавства, продовжена ліцензія видається не раніше останнього дня строку дії старої.

"15 грудня Національна рада переоформила і продовжила ліцензію "1+1". За це рішення проголосували всі члени Нацради. Розгляд заявки каналу тривав шість місяців через численні недоліки з боку ліцензіата, які представники ліцензіата виправляли разом зі співробітниками нашого апарату. Ми прийняли рішення, як тільки були виправлені всі недоліки", - зазначив Артеменко.

Він заявив, що через ухвалене рішення щодо націоналізації "ПриватБанку" Нацрада попросила телеканал надати оновлені дані про кінцевих бенефіціарів спочатку усно, а 28 грудня заступницею голови Нацради Уляною Фещук було надіслано офіційний запит.

"Тим часом "1+1" від нас вимагав терміново видати їм бланк ліцензії. Ми їм відповідали, що не маємо права видавати раніше завершення строку дії ліцензії – тобто не раніше 29 грудня. Цікаво, що в законі не зазначено кінцевий строк видачі бланка продовженої ліцензії. З нашої загальної практики ми видаємо бланк продовженої ліцензії протягом до 30 днів з моменту сплати ліцензійного збору, як у випадку з видачею нових ліцензій", - повідомив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

За його словами, Нацрада не виставляла "1+1" рахунку на сплату ліцензійного збору, оскільки запитала оновлені дані для ліцензії. "Вони самі оплатили ліцензійний збір 23 грудня без виставлення рахунку, навіть переплатили удвічі. Ми їм будемо повертати половину суми", - заявив він.

На думку членів Національної ради, оскільки ліцензійний збір сплачено 23 грудня 2016 року, відомство має час на видачу бланку продовженої ліцензії до 23 січня. "Чому вони так поспішають – я не знаю. Можливо, це якось пов'язано з "ПриватБанком"", - припустив Артеменко.

Таким чином, за словами Юрія Артеменка, телеканал "1+1" може продовжувати мовлення навіть за відсутності бланку ліцензії, адже вже прийнято рішення Нацради про продовження строку дії ліцензії.

Нагадаємо, "1+1" звернувся до влади із закликом не позбавляти ліцензії телеканал. "Сьогодні, 29 грудня 2016 року останній день дії ліцензії на аналогове мовлення каналу 1+1. Два тижні тому, 15 грудня, Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення одностайно проголосувала за переоформлення та продовження ліцензії для каналу. Однак ліцензія так і не була видана. Під час розгляду заявки, який тривав 6 місяців, жодних офіційних претензій на адресу каналу не надходило. Останні два тижні з різних джерел ми отримуємо інформацію про намагання скасувати таке рішення та здійснити рейдерський захват каналу... Ми хочем застерегти та попередити тих, хто стоїть за намаганнями вимкнути канал, який є щоденним джерелом новин для мільйонів Українців – навіть за відсутності паперу, ми маємо законне право продовжувати мовлення. Нас вже неможливо залякати, але ми сподіваємось, що у 2016 році, на відміну від ситуації трирічної давнини, держава сама зацікавлена у виконанні законних процедур та роботі незалежних ЗМІ".

Залиште свій коментар

Вибір редакції