У "Нафтогазі" розповіли, на скільки може затриматись завершення будівництва "Північного потоку-2"

Затримка може скласти рік.

Керівник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявляє, що через відмову Данії затримка будівництва "Півнчного потоку-2" в обхід України може скласти півроку або рік.

Про це Коболєв розповів в інтерв'ю ТСН.ua.

"Я б так акуратно сказав, що для повноцінного запуску "Північного потоку-2" порівняно з планом від 1 січня 2020 року вже можна додавати півроку, а може бути і рік", - сказав він.

За словами керівника НАК, проект "Північний потік-2" подавався на альтернативний варіант маршруту навколо Данії, і за цього варіанту вони згоди не отримали. Натомість, їм порекомендували вивчити можливість прокласти газопровід іншим маршрутом.

Коболєв пояснив, що новий маршрут – це нове вивчення, зокрема, екології, узгодження з іншими країнами, це цілий новий процес,і з погляду затягування часу і витрат на проект, для "Газпрому" – це дуже серйозна проблема. "Будь-які відтермінування дають нам більше можливостей вести переговори і зберігають на більш довгий строк транзит територією України. Для України кожний місяць відтермінування цього проекту – це додаткові 200-250 млн доларів доходу", - наголосив він.

Коболєв також додав, що також існує і "Турецький потік", перша нитка якого може бути запущена вже від початку 2020 року. "Всі обсяги, які Росія пустить по "Турецькому потоку", будуть зняті з нашої ГТС. Приблизно 15 млрд куб. м в рік. Від загального обсягу прокачування це приблизно 1/6 частина", - додав він.

Як повідомлялося, Коболєв припускає, що тристоронні газові переговори "Україна-ЄС-Росія" можуть відбутися одразу після президентських виборів в Україні.

Детальніше про газові складності між України з Росією читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Відео ТСН вдалося потрапити на будівельний майданчик "Північного потоку-2"

Цього тижня Європарламент схвалив оновлену газову директиву. За її правилами, не тільки жодна європейська компанія не може одночасно добувати, транспортувати і продавати газ, але й компанії поза межами ЄС. І це має створити проблеми "Газпрому". Бо у випадку із "Північним потоком-2" він сам міцно тримає все в одних руках. ТСН стала єдиним українським ЗМІ, якій вдалося потрапити на будівельний майданчик "Північного потоку-2".  

ТСН вдалося потрапити на будівельний майданчик "Північного потоку-2"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів