"У нас немає ніякого АТО" - несподівана заява Порошенка щодо дворічного конфлікту на Сході

Є лише агресія Росії проти незалежної та суверенної України.

Президент України Петро Порошенко заявив, що в Україні немає антитерористичної операції, є лише факт російської агресії.

Про це сьогодні, 27 жовтня, заявив президент України Петро Порошенко під час свого виступу на конференції з нагоди 440-річчя Острозької академії, передає 5 канал.

"У нас немає ніякого АТО, у нас є агресія Російської Федерації проти суверенної, незалежної нашої держави. Коли я був обраний президентом, то про це ще дуже сором'язливо говорили, і ключове моє завдання було, щоб це визнав світ – факт агресії. Це не просто задовольняє наше право на правду, а це має відповідні юридичні наслідки. Я можу привітати вас, бо головна мета росіян була продемонструвати ситуацію, коли це є внутрішній конфлікт всередині України, а "ми готові бути посередниками". Ми не дали їм цього зробити", – наголосив президент.

За словами глави держави, під час його візиту до Норвегії у спільній міжнародній заяві президента України та прем'єр-міністра Норвегії було названо – агресія Російської Федерації проти України.

"Після добре скоординованої роботи наших дипломатів в резолюціє ПАРЄ чітко наголошено – агресія Російської Федерації проти України. Зараз під час консультацій з керівництвом Європейського Союзу, впевнений в тому, що ми розповсюдимо застосування цього терміну", – додав Порошенко.

Нагадаємо, збройний конфлікт на частині території Донецької і Луганської областей України розпочалася в середині квітня 2014 року, коли озброєні групи проросійських активістів почали захоплювати адмінбудівлі та відділки міліції у містах Донбасу.

У відповідь 14 квітня 2014 року українська влада заявила про проведення Антитерористичної операції із залученням Збройних сил. Поступово протистояння переросло у масштабний воєнний конфлікт.

Зазначимо, що крім військових, на сході України проти Збройних Сил України воюють понад 30000 найманців та близько 7000 кадрових російських військових.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: