У НАТО узгодили посилення присутності в Чорному морі через агресію Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Альянс вирішив посилити підтримку України та Грузії.

Міністри закордонних справ країн НАТО затвердили пакет заходів з посилення присутності альянсу у Чорноморському регіоні через російську агресію.

Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг після зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу у Вашингтоні.

"Росія застосувала силу для того, щоб незаконно анексувати Крим у України і продовжує нарощування військової потужності в усьому регіоні. Ми закликаємо Росію звільнити українських моряків і кораблі, захоплені в минулому році поблизу Азовського моря. Ми обговорили, що ще можна зробити для зміцнення нашої безпеки в Чорноморському регіоні. Ми погодили пакет заходів, які дозволять покращити нашу обізнаність про ситуацію на місцях і посилити підтримку України та Грузії", - наголосив він.

За словами Столтенберга, ці заходи стосуватимуться навчань морських сил і берегової охорони, візитів кораблів до портів і обміну інформацією.

До того ж генсек НАТО зазначив, що нині одна з морських груп НАТО перебуває у Чорному морі і сьогодні проводить навчання з грузинськими та українськими кораблями.

"Ми будемо пильнувати цей життєво важливий регіон", - резюмував Столтенберг.

Нагадаємо, в перший день квітня в Одесі пришвартувалися два військових судна – канадський фрегат "Торонто" та іспанське судно "Санта Марія". Згодом стало відомо, що НАТО відправить у Чорне море кораблі для забезпечення проходження українських суден через Керченську протоку. Про це заявила представник США при альянсі Кей Бейлі Гатчісон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції