Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАТО заявляють, що Росія допомогає Асаду перетворити кризу із біженцям у зброю проти Заходу

Росія і режим Асада працюють разом, намагають знищити Європу.

Головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив, що Росія допомагає президента Сирії Башара Асаду перетворити криза біженців в "зброю" проти Заходу.

Брідлав зауважив, що масовий приплив мігрантів зі зруйнованої війною Сирії справляє дестабілізуючий вплив на європейські країни, а це на руку Москві.

На його думку Росія і режим Асада навмисно погоджують міграцію, намагаютьчись розтрощити "європейські структури і зламати європейську рішучість".

Нагадав Брідлав і про бомбардування цивільних кварталів у Сирії Росією. Мовляв, Москва і Дамаск навмисно підживлююють масове переміщення сирійців.

Генерал також звинуватив Росію в тому, що вона створює зростаючу загрозу для самих Сполучених Штатів. Він додав, що Росія прагне впливати на сусідні держави і використовувати збройну силу для порушення сувернітету України, Грузії та Молдови.

Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй в п'ятницю, 26 лютого, одноголосно прийняв резолюцію з вимогою, щоб всі учасники війни в Сирії дотримувалися перемир'я. Режим припинення вогню в Сирії почався опівночі 27 лютого.

Правозахисники зазначили, що з настанням перемир'я кількість загиблих істотно зменшилася, але режим тиші все одно хиткий – сторони конфлікту звинувачують один одного в обстрілах.

Громадянська війна в Сирії почалася в 2011 році і за п'ять років забрала життя понад 270 тисяч осіб. Кілька мільйонів сирійців стали біженцями – найбільша кількість мігрантів з охопленої війною країни прихистили Туреччина і Ліван.

Під час війни більшу територію Сирії захопили бойовики "Ісламського держави" - вони, а також терористи з "Фронту ан-Нусра" не є учасниками перемир'я. Крім того, окремі території знаходяться під контролем військ Башара Асада, опозиції і курдів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції