Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАЗК пояснили, чому взялися перевіряти старі декларації високопосадовців

У декларації Смолія не збігалася вартість цінних паперів, пояснив Мангул.

Національне агентство із запобігання корупції береться за перевірку декларацій чиновників за попередні роки через запити правоохоронців чи громадських діячів. Про це в інтерв’ю theБабель розповів керівник НАЗК Олександр Мангул.

Він стверджує, що декларацію мера Дніпра Бориса Філатова за 2016-2017 роки відібрала для перевірки автоматизована система. А от старі декларації голови НБУ Якова Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки у НАЗК вже перевіряли і раніше.

"Якщо нам надходить запит від правоохоронних органів або інформація від громадських активістів, ми перевіряємо всі декларації чиновника. Декларацію Філатова відібрала для перевірки автоматизована система. Декларацію Смолія ми почали перевіряти ще минулого року. Був проєкт рішення НАЗК, але він тоді не набрав більшості голосів", - наголосив Мангул.

За його словами, проблеми із декларацією голови фінрегулятора виникли через неправдиву вартість цінних паперів.

"Згідно із законом, він повинен вказати їхню номінальну вартість, а вказав ринкову. Коли дійшло до повної перевірки, він надав документи, у тому числі про те, що сплатив податки з цієї покупки. Тому більшість членів НАЗК вирішили, що рішення потрібно доопрацювати", - пояснив Мангул.

Нагадаємо, раніше голова НАЗК Олександр Мангул заявляв, що в Агенстві планують змінити форму подання декларацій та перенести дані на власні сервери. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції