Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАЗК з’явилися серйозні питання до нардепа Кононенка і мера Філатова з приводу їхніх декларацій

Також антикорупційний орган вважає недостовірними відомості, внесені ще в низку декларацій.

Перевірки інформації з декларацій політиків і посадовців виявили низку розбіжностей у даних. Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

"Встановлено ознаки декларування недостовірних відомостей у деклараціях народного депутата VIII скликання Ігоря Кононенка, Дніпровського міського голови Бориса Філатова, колишнього заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Діденка, судді Вишгородського районного суду Київської області Людмили Толкачової, першого заступника голови Бориспільської райдержадміністрації Київської області Руслана Садовського та голови Заставнівської районної ради Чернівецької області Сергія Капіцького", - розповіли в НАЗК.

Зокрема, Кононенко подав декларацію за 2015 рік із неправильною вартістю акцій трьох акціонерних товариств, зареєстрованих на території України, а також двох іноземних компаній. Також він не задекларував отриманий дохід члена сім’ї – невістки. Загальна сума недостовірних відомостей становить майже 7,6 млн грн.

За результатами перевірки декларацій Філатова за 2016 та 2017 роки було встановлено, що мер не відобразив інформацію про земельну ділянку, мотоцикл та судно, які належать йому на праві власності, а також інші відомості. На думку НАЗК, незадекларованою виявилася сума, що перевищує один мільйон гривень.

Претензії до Діденка стосуються доходів від фінансової допомоги та дивідендів на загальну суму в майже 4 млн гривень. Толкачова, за версією агентства, "забула" про будинки і доходи своїх родичів в розмірі 790 тис. гривень. Садовський має пояснити відсутність у декларації землі та корпоративних прав, зареєстрованих на його дружину – ці активи оцінені в понад 1,6 млн гривень. А до Капіцького є схожі питання, однак на значно більшу суму – 8,5 млн гривень.

"Про виявлені ознаки кримінальних правопорушень повідомлено Національне антикорупційне бюро та Національну поліцію", - запевнили в НАЗК.

Як повідомлялося, нова антикорупційна стратегія має бути спрямована на максимальне переведення послуг в онлайн та охоплювати напрямки з найбільшими корупційними ризиками – таке переконання висловив заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка. Відповідного документа Україна не має з 2017 року.

Відео Голова НАЗК Мангул єдиний, хто не відвідав засідання Нацради з антикорупційної політики

Уперше за три роки в Офісі президента засідає Національна рада з антикорупційної політики. Цей орган створили ще у 2014 році, аби координувати роботу антикорупціонерів та законотворчу діяльність. До неї входять і представники парламенту, і донорські організації, які борються з корупцією. Не минулося і без публічної критики місцевих чиновників просто на засіданні.   

Голова НАЗК Мангул єдиний, хто не відвідав засідання Нацради з антикорупційної політики

Залиште свій коментар

Вибір редакції