Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нідерландах можуть скасувати закон, згідно з яким голосували проти асоціації із Україною

Для цього треба зібрати 300 тисяч підписів протягом певного часу.

Нова правляча коаліція в Нідерландах хоче відмовитися від голландського закону від 2015 року, який дозволяє проводити референдуми щодо новоприйнятих законів.

Про це інформує De Volkskrant, - пише «Європейська правда».

З липня 2015 року в Нідерландах діє закон про консультативний референдум. Він дає громадянам винести на референдум прийняті в парламенті законопроекти. Для цього треба зібрати 300 000 підписів протягом певного часу.

Громадяни висловлюються за або проти закону, і уряд вирішує, як вчинити з документом. За цим законом було проведено один референдум - щодо ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

Він доставив масу проблем, як тодішньому голландському уряду на чолі з Марком Рютте, так і ЄС.

Незважаючи на консультаційний статус, попередній уряд не захотів йти проти волі виборців, які проголосували проти ратифікації.

У підсумку в грудні 2016 року було прийнято додаткове рішення з 6 пунктів, присвячених Угоді про асоціацію. Вони не змінюють угоду, а лише підтверджують ті норми, які вже є в її тексті.

Один з ініціаторів того референдуму Тьєрі Боде вже заявив, що його партія "Форум за демократію" зробить все, щоб зберегти цей закон, "включаючи організацію референдуму щодо скасування референдуму".

Відео У Нідерландах набуває чинності закон про ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС

Торік нідерландці проголосували проти угоди про асоціацію України з ЄС. Після цього NYT повідомляло, що одним із противників ратифікації цієї угоди був голландський лівий депутат Гаррі ван Боммель, який для агітації на різних заходах і в ЗМІ використовував групу російських псевдо-українців. 

У лютому друга палата парламенту Нідерландів підтримала урядовий законопроект щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. За ратифікацію Угоди проголосували 89 із 150 депутатів, 55 були проти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції