Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нідерландах стартує доленосний для України референдум щодо асоціації з ЄС

Дільниці відкриються о пів на восьму ранку.

Українське питання сьогодні, 6 квітня, розв'язуватимуть у Нідерландах. Погоджуватися чи ні на угоду про асоціацію між Україною та ЄС голандці вирішуватимуть під час референдуму.

Формально угода вже ратифікована місцевим парламентом і голосування матиме суто консультативний характер, і глава уряду висловлювався за позитивний фінал голосування. Тож головне питання – як політики відреагують, якщо суспільство таки скаже рішуче "ні". Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Уже о 7:30 ранку тут відкриються виборчі дільниці. Проголосувати "за" чи "проти" угоди про асоціацію України і ЄС можуть усі жителі Нідерландів, які досягли повноліття. Загалом близько 8 тисяч виборчих дільниць відкриються сьогодні. В одному тільки Амстердамі – близько 400 дільниць. Вони працюватимуть аж до 21:00.

За законами Нідерландів, агітація дозволена навіть у день референдуму. Тож очікувано, що деякі урядовці голосуватимуть публічно і закликатимуть співгромадян підтримати угоду. Так, десь опівдні проголосувати збирається головний дипломат країни Бен Кундерс.

Щоби визнати референдум дійсним, явка має сягати щонайменше 30%, це близько 4 мільйонів людей. Соціологи очікують, що проголосують десь 40%. Опитування показують перевагу противників угоди про асоціацію України і ЄС. Для наслідків референдуму, який є консультативним, вирішальною є явка на референдумі та розрив між позиціями "за" і "проти" угоди.

Наталія Фібріг

Угода України з ЄС

Відео Українське питання сьогодні розв'язуватимуть у Нідерландах

Відео Остаточні результати референдуму в Нідерландах дізнаємося майже за тиждень

Залиште свій коментар

Вибір редакції