У Німеччині прокоментували заяви путінського переговорника Гризлова про "формулу Штайнмаєра"

У посольстві не заперечують, що глава МЗС пропонував в рамках Мінського процесу план щодо проведення місцевих виборів на Донбасі.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував, щоб закон про запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в Україні тимчасово вводився разом з проведенням місцевих виборів.

Про це повідомили у відділі преси посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні на запит інформагентства УНІАН.

Таким чином у німецькому дипломатичному відомстві прокоментували заяву представника Російської Федерації у Тристоронній контактній групі Бориса Гризлова, який, говорячи про ухвалення змін до Конституції України, зазначив, що цей процес повинен відповідати "формулі Штайнмаєра".

У Німеччині не заперечують, що міністр закордонних справ Німеччини Штайнмаєр пропонував в рамках Мінського процесу план щодо проведення місцевих виборів на Донбасі. Водночас у посольстві не підтвердили, що мова йшла про надання "особливого статусу" Донбасу на постійній основі, а повноваження органів місцевої влади, обраних на ймовірних виборах, не повинні бути припинені у 2017 році.

"Пропозиція стосується черговості проведення місцевих виборів в окупованих районах Донбасу і запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в цих районах. Пропонувалося, щоб закон про запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в Україні тимчасово запроваджувався разом з проведенням місцевих виборів. Остаточне та тривале застосування цього закону відбулося б тоді, коли буде підтверджено позитивний перебіг виборів і всі інші складові процесу Мінських домовленостей й надалі розвиватимуться позитивно", - сказали у посольстві. 

27 січня Гризлов заявив, що внесення змін до Конституції України має передбачати надання "особливого статусу" тимчасово окупованим Росією територіям на Донбасі на постійній основі за "формулою Штайнмаєра". Крім того, на його переконання, поправки до закону про особливий статус Донбасу мають бути узгоджені у Тристоронній контактній групі. При цьому повноваження обраної на майбутніх виборах на Донбасі влади не повинні бути припинені у 2017 році.

Нагадаємо, раніше Штайнмаєр заявляв, що закон про місцеві вибори на окупованих територіях Донбасу має бути проголосований українським парламентом до кінця січня. Він вважає, що місцеві вибори на Донбасі стануть запорукою довготривалого миру. Керівник німецького МЗС також попередив, що затягування питання з виборами на Донбасі загрожує ескалацією конфлікту. 


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: