У новому політичному документі ЄС РФ назвали ключовим стратегічним викликом - ЗМІ

Новий політичний документ Євросоюзу складається із 32 сторінок.

Новий політичний документ Євросоюзу описує Росію як "ключовий стратегічний виклик" – таке формулювання стало результатом компромісу між членами співдружності, частина з яких жорстко налаштована проти Москви.

Про це пише Радіо Свобода.

Цей документ, який має бути схвалений на саміті ЄС 28 червня, був розроблений дипломатичним корпусом співдружності після того, як минулого року лідери країн Євросоюзу закликали представника ЄС із зовнішньої політики Федеріку Могеріні до створення "орієнтира Європейського союзу для дій у майбутньому".

Литва та Польща, які займають жорстку лінію щодо Кремля, хотіли, щоб у документ була внесена фраза "стратегічна проблема" щодо ролі Росії у європейській політиці.

Інші члени ЄС, переважно з півдня Європи, натомість хотіли вписати у документ фразу, близьку до "стратегічний партнер", яка використовувалася до 2014 року, коли Москва анексувала український Крим і почала агресію проти України на Донбасі.

Документ складається з 32 сторінок. У ньому йдеться про те, що ЄС "не визнаватиме незаконної анексії Криму та дестабілізації на Сході України".

Нагадаємо, 27 червня президент України Петро Порошенко провів низку політичних консультацій із представниками Євросоюзу. Консультації були присвячені обговоренню результатів референдуму  Великобританії та їхнього впливу на відносини між Україною та ЄС. Також політики обговорили шляхи подальшої підтримки реформ в Україні, максимального використання всеохопної зони вільної торгівлі та запровадження безвізового режиму. Під час зустрічей також озвучувалася тема санкцій проти РФ.

ВідеоКамерон і Меркель стануть головними героями дводенного Саміту ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: