Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У парламентському комітеті вказали на мінуси законопроєкту про дезінформацію

Нардепи переконані, що окремі пункти "можуть призвести до наступу на свободу слова".

Народні депутати, які входять до комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, проаналізували законопроєкт про дезінформацію, який розробило Міністерство культури, молоді та спорту. Парламентарі вказують, що документ сирий, а його пункти можуть призвести до обмеження свободи слова в Україні.

"Ми усвідомлюємо виклики, які стоять перед Україною у зв'язку з гібридною війною, потоком дезінформації щодо подій в Україні з боку держави агресора та розмиттям стандартів журналістики в наш час. Ми цінуємо зусилля наших колег у Міністерстві, направлені на їхнє вирішення та сміливість з якою вони взялися за цю роботу. Ми також розуміємо, що проєкт перебуває на перших етапах публічного обговорення та пройде ще не одне коло таких дискусій", - ідеться в заяві.

Нардепів непокоять кілька аспектів цього проєкту:

  • непропорційний рівень покарань та криміналізація деяких статей діяльності журналістів;
  • поява органу, уповноваженого за рішенням Кабміну, з широким колом можливостей застосування механізмів держави в регуляції свободи слова;
  • розподіл журналістів на тих, хто увійде в пропоновану асоціацію, та тих, хто не схоче;
  • принцип правової визначеності при тлумаченні терміну "дезінформація" та відповідності змісту та обсягу цього терміну сучасним викликам;
  • принцип пропорційності покарання за вчинене правопорушення, зокрема, залученості занадто широкого кола громадян, на яких розповсюджуватиметься діяльність цього закону.

"Вважаємо, що такі методи можуть призвести до наступу на свободу слова та служити підставою для тих, хто насправді нехтує роботою журналістів у звинуваченні влади у зворотніх діях. Високо цінуючи здобуття демократії в Україні та різноманіття публічних дискусій, зокрема, у наших ЗМІ, ми готові надати Міністерству чіткі висновки проаналізованого проєкту закону та долучитися до роботи над ним, розуміючи необхідність вжиття відповідних кроків у цьому напрямку. Та закликаємо експертів та фахове співтовариство спільними зусиллями знайти шляхи рішення викликів, які стоять перед нашим суспільством", - говориться в заяві.

Під публічним зверненням підписалися нардепи Олександр Ткаченко, Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Гео Лерос, Ліза Богуцька, Андрій Боблях.

Заява членів комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики У зв'язку з розробкою Міністерством культури,...

Опубліковано Yevheniya Kravchuk Понеділок, 3 лютого 2020 р.

Як влада хоче боротися із фейками та чому журналісти виступають проти, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Свобода слова в Україні у 2019 році
Інститут масової інформації

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції