У партії Качинського закликали українців визнати себе винними у геноциді поляків

Дата публікації
Перегляди
5562
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У партії Качинського закликали українців визнати себе винними у геноциді поляків

Фото: facebook.com/BankSluchaczy

У партії "ПіС кажуть, що Волинська трагедія є геноцидом польського народу.

Українці не стануть повноцінною нацією без усвідомлення того, що Волинська трагедія була геноцидом польського народу.

Про це заявив новообраний сенатор від "ПіС" та відомий польський історик Ян Жарин інтерв'ю виданню Prawy, пише Європейська правда.

"Нам не тільки не вдалося "відучити" українців від антипольських настроїв щодо інтерпретації польсько-українських відносин, ми навіть шкодимо їм. Адже ми повинні чітко їм сказати про те, що якщо вони хочуть бути європейським народом, інтегруватися в європейський культурний простір, то не мають прославляти і шанувати ОУН-УПА", – сказав він.

Крім того, Жарин вважає, що глорифікація ОУН-УПА в українському історичному дискурсі свідчить про збільшення націоналістичних настроїв в суспільстві і ставить під сумнів можливість налагодження відносин між двома країнами.

"Якщо зараз українці ставлять пам'ятники "бандерівцям", це значить, що вони готові в майбутньому застосовувати такі самі методи, які застосовували українські націоналісти, зокрема масове вбивство", – додав він.

За його словами, без усвідомлення того факту, що Волинська трагедія є геноцидом польського народу, неможливе формування української ідентичності.

"Український народ не здатний до самоусвідомлення без допомоги поляків. Адже українці мають визнати свою провину за Волинську різанину і визнати цю трагедію актом геноциду проти польського народу", – наголосив Жарин.

Зазначимо, що у  Польщі консервативна партія Ярослава Качинського "Право і справедливість" здобула перемогу на виборах у сейм. 

Нагадаємо, що польський євродепутат оголосив Україну ворогом Польщі .  Лідер польської партії "Конгрес нових правих" Януш Корвін-Мікке вважає, що Україна і Німеччина мають територіальні претензії до Польщі.

 

Наступна публікація