У ПАРЄ оскаржили повноваження делегації Росії - нардеп

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Десятки делегатів підтримали ініціативу.

Україна оскаржила в Парламентській асамблеї Ради Європи повноваження російської делегації.

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі нардеп Олексій Гончаренко.

"У ПАРЄ оскаржені повноваження Російської делегації з базових причин. Понад 30 делегатів ПАРЄ встали на підтримку цієї ініціативи і тепер це питання протягом 2 днів буде вивчене в Асамблеї, і після цього ухвалено остаточне рішення. Невелика поки, але перемога. А тепер повноваження російської делегації в ПАРЄ оскаржені і з процедурних причин - в складі їхньої делегації депутати, на яких накладено європейські санкції", - написав він

За словами Гончаренка, також оскаржене обрання віцепрезидентом ПАРЄ від Росії Петра Толстого.

"Щоб стати віцепрезидентом Асамблеї, йому доведеться пройти процедуру таємного голосування. Подивимося, скільки проголосує за цього вірного "путінця", - додав нардеп.

Окремо Гончаренко зазначив, що повноваження української делегації затверджені.

"Ми повернулися до повноцінної роботи в ПАРЄ. Тут буде важко, але не можна кидати цей найважливіший міжнародний майданчик на розтерзання Кремлю", - заявив він.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Після цього Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припинила свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції