Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Перемишлі висунули підозру поляку, який на марші радикалів вигукував "Смерть українцям!"

Чоловіку загрожує до 5 років в'язниці.

У Польщі висунули звинувачення 30-річному мешканцю Ропчице за вигукування антиукраїнських гасел на марші у Перемишлі, який відбувся 10 грудня.

Про це, посилаючись на прокуратуру міста, повідомляє Gazetaprawna.pl.

Як зазначається, підозрюваному у розпалюванні ненависті на національному ґрунті Адріан Н. загрожує від 3 місяців до 5 років позбавлення свободи.

За словами прокурора Марти Пентковської, поляк зізнався, що брав участь у марші, проте категорично заперечує, що саме він вигукував гасла: "Польський Перемишль, польський Львів" та "Смерть українцям!"

"Враховуючи те, що підозрюваний не визнає, що викрикував "Смерть українцям", а свідок його впізнав і підтвердив, що кричав він, то необхідно буде провести ідентифікацію голосу на записі", – повідомила прокурор Перемишля.

Своєю чергою організатори маршу заявили, що зроблене відео є провокацією та висловлюють сумніви в справжності самого запису.

Нагадаємо, у польському Перемишлі 10 грудня учасники "Маршу орлят перемишлянських і львівських", що відбувся під патронатом мера міста,  кричали "Смерть українцям". Коли колона проходила повз Український народний дім, один з учасників маршу вигукнув цю фразу польською мовою.

Організаторами заходу були праві організації: Усепольська молодь або Національно-радикальний табір, неформальна група "Патріотичний Перемишль", а також установа культури Підкарпатського воєводства - Культурний центр в Перемишлі. "Орлятами" називалися бійці з польського боку, учасники польсько-української війни за Галичину 1920 року. Примітно також, що патронат над маршем взяв, зокрема, мер Перемишля Роберт Хома.

Залиште свій коментар

Вибір редакції