У перейменованому Кіровограді готуються через суд скасовувати назву Кропивницький

Місцевого мера і депутатів обурює, що Верховна Рада проігнорувала їхнє прохання.

Кіровограда більше немає: Верховна Рада дала йому нове ім'я – Кропивницький. У парламенті, де хронічно бракує голосів через депутатів-прогульників, доля перейменування висіла на волосині, тому на прохання спікера "радикали" і "Батьківщина" навіть ненадовго припинили своє блокування трибуни, щоби долучитися до цього голосування, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Голосували блискавично – без розлогих дискусій. Кіровоград із мапи України зник блискавично. За 230 голосів. Постанову про перейменування спікер підписує одразу.

Для більшості містян рішення депутатів стало несподіванкою, адже про розгляд цієї постанови не знав ніхто. Хто такий Кропивницький – містянам розповідати не треба. Письменник і драматург, засновник українського професійного театру, його дитя розташоване у центрі міста. Це візитівка й улюблене місце для фотосесій. Жодне весілля не минається без світлини на тлі театру Кропивницького. Однак за старою назвою люди теж сумують. "Ми народилися в Кіровограді. Ну, хотілося, щоби наші діти жили тут. Від назви ж нічого не змінюється", - каже жителька міста Оксана Дудич. "Я не можу сказати, що подобається, але я приймаю", - твердить Ольга Канивська. "Якщо вже і перейменовувати, то тільки в те ім‘я, яке було дано при будівництві. Всі знають, що було ім‘я Єлисаветград", - каже ще одна мешканка. "Та ви що! Класно, ми дуже раді! Добре хоч не Єлисаветград, бо нам не подобалось Єлисаветград. Кропивницький – це чудова назва, ми дуже раді за Кіровоград, що він тепер Кропивницький!", - опонує Олена Балабан.

ВідеоНардепи нарешті декомунізували Кіровоград

Пристрасті щодо перейменування Кіровограда вирували майже рік. Головні суперечки були довкола назв Інгульськ, Кропивницький та Єлисаветград. Між опонентами доходило до рукоприкладства. Міська влада з назвою визначитися не змогла. Спочатку передали до Верховної Ради сім варіантів, а згодом звернулися з проханням узагалі відтермінувати перейменування. Верховна Рада не дослухалася. Міський голова тепер уже Кропивницького обурений. "Не дослухалися, не прийняли до уваги, не взяли до уваги депутати Верховної Ради – це неправильно, це не демократично", - твердить Андрій Райкович.

У міській раді з цього приводу скликають позачергову сесію. Деякі політики вже заявляють, що оскаржуватимуть рішення парламенту в суді. Також у місті розгорілася дискусія щодо того, як тепер правильно називати місцевих жителів. В Інституті української мови Національної академії наук України розтлумачили: якщо місто має назву Кропивницький, то його жителі – це кропивничани (він – кропивничанин, вона – кропивничанка). Ніяких подвоєних літер у цих словах немає.

У Кіровограді відбувся мітинг проти перейменування міста

Перейменування Кіровограда стало останнім у процесі декомунізації населених пунктів. Однак Кіровоградська та Дніпропетровська області поки що залишаться. Бо назви регіонів записані в Конституції, а для зміни основного закону парламентаріям доведеться шукати вже 300 голосів.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: