У питанні повернення Криму не можна відкидати військовий фактор – Чубаров

На думку лідера Меджлісу кримських татар, Україна повинна зміцнювати армію.

Найбільш ефективним для повернення Криму до складу України є дипломатичний шлях, однак відкидати військовий фактор теж не можна.

Про це в ефірі 5 каналу заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Інтерфакс-Україна.

"Військовий чинник не може просто так бути відкинутий. Ми повинні робити свою частину "домашнього завдання" – зміцнення армії. Ми повинні приділяти особливу увагу флоту, але тільки сил України, щоб хоча б просто присутністю військової сили змусити Росію не дурницями займатися далі, ми не в змозі, – у нас настільки не вистачає сил",- вважає Чубаров.

Лідер Меджлісу вважає, що Україна повинна більше приділяти уваги співпраці з країнами Чорноморського басейну - Болгарією, Румунією, Грузією і Туреччиною. На його думку, ці країни відчувають не меншу загрозу з боку Росії, ніж Україна.

"Тому я вітаю... обговорення питань, пов'язаних зі створенням морських формувань, які могли одночасно відповідати вимогам цих країн... Думаю, що НАТО має більше бути присутнім... постійно бути присутнім в Чорному морі... Це все буде утримувати Росію від небажаних для нас дій", - вважає Чубаров.

Нагадаємо, в представництві президента України в Автономній Республіці Крим з'явиться новий структурний підрозділ - служба з питань деокупації та реінтеграції півострова. Відповідний указ підписав Порошенко, а також заявив, що боротьба за повернення Криму залишається першим пріоритетом. Для цього, зауважив він, потрібно створити міжнародний механізм з деокупації півострова.

"Оптимальним варіантом для започаткування такого механізму я розглядаю Женевський формат за участю наших партнерів з Європейського союзу, США і, можливо, країн-підписантів Будапештського меморандуму", - пояснив президент.

Своєю чергою прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія відмовляється обговорювати питання повернення Криму до складу України.

"Питання Криму як такого не існує. Відповідно, неможливо обговорювати питання Криму як таке", - заявив Пєсков.

ВідеоПитання деокупації Криму постійно піднімається в ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: